25.10.2016

Obserwujemy drzewa nie tylko od święta

Drzewa jako największe rośliny na Ziemi najskuteczniej produkują tlen i pochłaniają dwutlenek węgla. W miastach regulują klimat otoczenia łagodząc nagłe zmiany temperatury i zwiększając wilgotność powietrza. Stanowią  najważniejszy składnik lasu, tworząc środowisko życia dla co najmniej jednej trzeciej wszystkich gatunków roślin i zwierząt. Od ich obecności i stanu zdrowotnego zależy różnorodność biologiczna środowiska naturalnego.

SKO-wicze ze wszystkich klas również w tym roku przyłączyli się do Ogólnopolskiego Dnia Drzewa.
Naszym marzeniem jest żyć i cieszyć się pięknem przyrody. By te marzenia mogły się spełnić, należy szczególnie w takich dniach zatrzymać się i zrobić coś dla natury.

Podczas zajęć zwracaliśmy uwagę na otaczającą nas przyrodę, na to w jaki sposób nawet małe dzieci mogą troszczyć się o rośliny żyjące wokół nas.

Podczas spacerów po naszym pięknym szkolnym parku  uczniowie mieli możliwość, dotykania, przytulania drzew, wsłuchiwania się w szum liści i gałęzi.
Na zajęciach w sali oglądali różne ilustracje, zdjęcia przedstawiające drzewa rosnące w Polsce. Podsumowaniem obchodów Święta Drzewa były prace plastyczne. Najciekawsze naszym zdaniem były kolorowe jesienne liście i przepiękne mandale.

img

img

 

img

 Dodatkowo SKO-wicze z klasy III podjęli się realizacji projektu „Obserwujmy drzewa nie tylko od święta”. Zadanie polega na wyborze drzewa z okolicy szkoły i prowadzenia obserwacji w różnych porach roku.

Obserwacja wybranego drzewa polegać ma na:

- dokumentowaniu zdjęciem lub rysunkiem wyglądu drzewa w danej porze roku,

- odnotowaniu zauważonych znaków szczególnych drzewa,

- odnotowaniu pojawiających się w pobliżu zwierząt

Obserwacje będą prowadzone do czerwca 2017r. Podsumowaniem projektu będzie przygotowanie plakatu informacyjnego o wybranym gatunku drzewa.

1
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 18
  • 0
Komentarze