13.06.2018

O ptakach z ornitologiem

We wtorek naszą szkołę odwidził ornitolog Stanisław Łubieński. To bardzo znana postać w świecie ornitologii, ale nie tylko.

Pan Łubieński był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracował jako autor z "Lampą", "Bluszczem", "Nowymi Książkami" i "Rzeczpospolitą", pisze do "Tygodnika Powszechnego" i serwisu Dwutygodnik.com. Jest współautorem cyklu filmów "Warszawski Tygiel Kulturalny", opisujących życie imigrantów w Warszawie.

Od 2014 roku prowadzi blog o warszawskiej przyrodzie "Dzika Ochota". W jego sercu szczególne miejsce zajmują ptaki i to właśnie pasji ornitologicznej zawdzięczamy książkę "Dwanaście srok za ogon", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarne w 2016 roku i za którą Łubieński otrzymał Nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej i nominowany został do Paszportów Polityki.

A teraz spotkał się z nami - opowiadał o ptakach z ogromną pasją. Opowieści urozmaicone były prezentacją i nagraniami odgłosów ptaków. Mięliśmy niepowtarzalną okazję dowiedzieć się wielu ciekawych faktów z życia różnych gatunków ptaków- również tych zamieszkujących nasz park.

img

img

img

img

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie obdarowaliśmy pana Łubieńskiego ekologicznymi przetworami z naszego regionu.

 

0
Dodaj Komentarz
  • 24
  • 33
  • 1