01.09.2021

Nowy rok szkolny i ślubowanie pierwszaków

 

Od kilku lat w naszej szkole rozpoczęcie nowego roku szkolnego to również  bardzo ważna uroczystość, jaką jest ślubowanie dzieci, które rozpoczną naukę w klasie I oraz pasowanie ich na uczniów naszej szkoły.

Jest to dzień szczególny dla nich, dla wychowawczyni i dla rodziców. Z reguły cała społeczność szkolna wita dzieci gromkimi brawami - ze względu na trwającą pandemię w powitaniu brali udział tylko uczniowie klas I-III i wychowawcy oraz rodzice pierwszaków.

img 

"Ja najmłodszy uczeń Szkoły Podstawowej w Michałowie

ŚLUBUJĘ,

że będę dobrym Polakiem,

będę dbał o dobre imię swojej klasy i szkoły,

będę szanował wszystkich, którzy pracują w szkole,

swoją nauką i zachowaniem będę sprawiał radość rodzicom i nauczycielom

oraz mojej Ojczyźnie - Polsce." 

img

img 

Po ślubowaniu nastąpił uroczysty moment pasowania tej wspaniałej 6 na uczniów naszej szkoły. 

Po ceremonii ślubowania i pasowania nastąpił czas na pozostawienie odcisku palca w kronice szkolnej na pamiątkę dzisiejszej uroczystości. 

Pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i ... 

... i oczywiście upominki od SKO w ramach krzewienia idei oszczędzania oraz reklamy SKO (jest to tradycją w naszej szkole). Na uwagę zasługuje fakt, iż wszyscy uczniowie klasy I są członkami SKO - przystąpili do programu w ubiegłym roku i już oszczędzają.

 img

img

Dla naszych pierwszaków 1 września to nie tylko galowy strój i konieczność pójścia do szkoły, ale dzień pełen wrażeń i miłych niespodzianek. Myślę, że na długo zapisze się w ich pamięci.

 
1
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 5
  • 3
Komentarze