17.04.2015

Mamy przeniosły się w świat uczniów...

BRATEK.jpg

W czwartek, 16 kwietnia o godzinie 9.00 nasi dzielni SKO-wicze z klasy III rozpoczęli zmagania z zadaniami  Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. Sprawdzian rozpoczął się filmem terapeutycznym z Bratkiem, który miał na celu zniwelowanie stresu przed pierwszym w życiu uczniów tak ważnym sprawdzianem. Głównym bohaterem filmu był Bratek, bohater bajek terapeutycznych i przyjaciel dzieci. Bratek pokazywał skuteczne sposoby na opanowanie lęku i wzbudzał w nich poczucie siły oraz gotowość do wykonania zadania. Następnie uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań z języka polskiego, a po krótkiej przerwie – z matematyki.

W tym roku po raz pierwszy, obok swych pociech, w ławkach zasiadły mamy. Było to nowe doświadczenie dla dzieci i mam, które na chwilę oderwały się od codziennych obowiązków i przeniosły w świat ucznia – świat, który czasami dostarcza sytuacji stresujący i wymaga dużego wysiłku umysłowego. Dzięki takiej innowacyjnej formie sprawdzianu mamy miały okazję obserwować swoje pociechy podczas pracy oraz docenić ich ogromny wysiłek i starania.

Już wkrótce uczniowie przystąpią do kolejnych sprawdzianów wiedzy po I etapie edukacyjnym, a będzie to LUPA 3 oraz OBUT. Z tymi badaniami trzecioklasiści będą musieli zmierzyć się bez wsparcia rodziców.

SPRAWDZIANZOPERONEM002.jpg

 

SPRAWDZIANZOPERONEM001.jpg

 

SPRAWDZIANZOPERONEM003.jpg

 

SPRAWDZIANZOPERONEM004.jpg

 

SPRAWDZIANZOPERONEM005.jpg

 

SPRAWDZIANZOPERONEM006.jpg

 

SPRAWDZIANZOPERONEM007.jpg

0
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 20
  • 0