20.03.2015

Kto pracuje w banku ?

Bank to bardzo potrzebna i ważna instytucja. Z jednej strony pomaga w oszczędzaniu pieniędzy, bo możemy w nim założyć np. lokatę, z drugiej strony wspiera swoich klientów udzielając im pożyczek lub pomagając mądrze zarządzać pieniędzmi. Aby wszystko działało bez zarzutu potrzebni są odpowiednio przygotowani ludzie – pracownicy banku.

Pamiętacie to miejsce i czego dowiedzieliście się za tymi drzwiami ?

d2911c2021ac4e0bbcca1cbb3e327deb.jpeg

W nawiązaniu do wczorajszej wycieczki do banku SKO-wicze z klasy I rozmawiali i systematyzowali swoją wiedzę o pracownikach i usługach banku. Już od progu witała nas pani asystentka, która miała za zadanie dowiedzieć się, jaki jest cel naszej wizyty. Dzięki temu od razu zostaliśmy skierowani do odpowiedniej osoby, która jest specjalistą w interesującej nas dziedzinie. W naszym przypadku była to opiekunka SKO z ramienia banku.

Osobą, z którą klienci kontaktują się najczęściej jest pani kasjerka. Możemy się u niej dowiedzieć, jaki mamy stan konta, wpłacić lub wypłacić pieniądze, czy np. opłacić rachunki. Jej praca jest bardzo odpowiedzialna, bo musi bezbłędnie liczyć. Na szczęście w tym zadaniu pomagają jej liczarki banknotów i komputer.

Jeśli np. chcielibyśmy dowiedzieć się, w jaki sposób nasi rodzice zdobyli pieniądze, brakujące im na nowy samochód, odpowiedzi udzieli nam osoba zajmująca się doradztwem kredytowym. Za jej pośrednictwem bank pożycza nam pieniądze, które musimy oddać w miesięcznych ratach.

Aby bank funkcjonował sprawnie, potrzebna jest osoba, która pełni funkcję dyrektora placówki. Jest to bardzo ważne stanowisko, bez którego oddział nie mógłby sprawnie funkcjonować. Osoba pracująca na tym stanowisku posiada dużą wiedzę i pomaga swoim pracownikom w rozwiązywaniu problemów, które codziennie stają im na drodze. Dba ona, aby każdy klient wyszedł zadowolony i świadomy, że w razie problemów może liczyć na pomoc pracowników banku. Podczas naszego pobytu w banku mięliśmy okazję poznać panią dyrektor, która opowiadała nam o pracy i odpowiadała na pytania.

0
Dodaj Komentarz
  • 11
  • 13
  • 17