19.10.2016

“Książka to dopiero początek”

Już od 17 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP – IASL-Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło: “Książka to dopiero początek”.

img

Do obchodów przyłączyli się również SKO-wicze z klasy III. Wykonywali mini książeczki z tytułami swoich ulubionych książek oraz zakładki. Te symboliczne pozycje zawisły na drzewku.

Przez cały miesiąc w klasie będzie trwała akcja „Uwolnij książkę”.

”Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych: w parku, pociągu, w ulubionym pubie, wybranym sklepie, teatrze, kawiarni, galerii, kinie, jak również w miejscach specjalnie w tym celu przygotowanych – półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej”.

W klasie na przeznaczonej do tego półce uczniowie przez cały miesiąc będą mogli pozostawiać przeczytane już książki oraz czasopisma lub wymieniać je na inne, przyniesione przez kolejnych czytelników.

img

img 

0
Dodaj Komentarz
  • 19
  • 11
  • 25