27.03.2015

Dwa niezwykłe miejsca ze skarbami

Nasi SKO-wicze w czwartek udali się z wizytą w dwa niezwykłe miejsca – Pałac w Wilanowie oraz PKO BP w Grójcu.

Przychodząc z wizytą do króla, udaliśmy się na spacer po apartamentach królewskich – zobaczyliśmy zatem najstarszą część pałacu. W dawnej rezydencji władcy natrafiliśmy na liczne jego portrety, przedmioty z nim związane oraz malowidła sławiące jego mężne czyny. Historia w nich ukryta tworzy barwną opowieść o losach tego walecznego monarchy. Jak przebiegała edukacja króla, jakie książki gromadził – tego dowiedzieliśmy się, rozwiązując karty zadań i przypatrując się malowidłom w dawnej bibliotece królewskiej. Przyjrzeliśmy się królewskim komnatom i dowiedzieliśmy się, dlaczego król i królowa przyjmowali gości w swoich własnych sypialniach. Barwne anegdoty z życia Jana III pozwoliły poznać nie tylko wilanowski pałac, ale przede wszystkim króla zwanego Lwem Lechistanu.

copy_of_nagrodyiwiosna003.jpg

 

copy_of_nagrodyiwiosna001.jpg

 

copy2_of_nagrodyiwiosna002.jpg

Park wilanowski to miejsce niezwykłe ze względu na bogactwo przyrodnicze. W trakcie spotkania rozpoznawaliśmy gatunki roślin i zwierząt zamieszkujących ogrody wilanowskie, dowiedzieliśmy się również, czy za panowania Jana III Sobieskiego park w Wilanowie wyglądał tak jak dziś, jaką symbolikę miały rosnące w nim rośliny, czemu cis jako pierwszy został objęty ochroną gatunkową oraz gdzie król jeździł na łowy. Jednym słowem - wiele interesujących opowieści przyrodniczych oraz wspólna nauka poprzez zabawę.

copy_of_nagrodyiwiosna004.jpg

 

copy_of_nagrodyiwiosna005.jpg

 

copy_of_nagrodyiwiosna006.jpg

 

copy_of_nagrodyiwiosna007.jpg

Po wspaniałej wizycie u króla złożyliśmy wizytę pracownikom PKO BP w Grójcu – jest to jednostka nadrzędna naszego banku PKO w Warce. Już u drzwi powitała nas przesympatyczna pani asystentka. Ze względu na to, że było nas dużo zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna grupa pracowała z kartami pracy w sali konferencyjnej, a druga zwiedzała sale obsługi klienta oraz skarbiec. Potem nastąpiła zmiana. Wszyscy zauważyli, że jest to dużo większy i starszy bank od naszego, w którym mamy konta. Jednak oferta dla klientów jest podobna. Jego wygląd architektoniczny i wystrój nawiązują jeszcze do minionej epoki, ale wkrótce ma się to zmienić.

copy_of_nagrodyiwiosna008.jpg

 

copy_of_nagrodyiwiosna009.jpg

 

nagrodyiwiosna011.jpg

 

nagrodyiwiosna013.jpg

 

nagrodyiwiosna014.jpg

 

nagrodyiwiosna016.jpg

 

nagrodyiwiosna017.jpg

3
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 2
  • 5
Komentarze