28.04.2015

Coś dla ciała ...

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły brali udział w niezwykłych, pokazowych zajęciach kick-boxingu. Było to dla naszych dzieciaków pierwsze spotkanie na żywo z tą dyscypliną sportową. Niektórzy, zwłaszcza maluchy, byli trochę wystraszeni, inni zaciekawieni – ale wszyscy świetnie się bawili. Jeśli będą chętni do uprawiania tego sportu, w szkole zostaną zorganizowane takie zajęcia.

Kick-boxing – dyscyplina sportowa (sport walki), w której walczy się stosując zarówno bokserskie ciosy pięścią, jak i kopnięcia. Słowo kick oznacza po angielsku "kopnięcie" lub "kopać", boxing oznacza "boks".

W większości języków stosuje się angielską nazwę "kick-boxing" na określenie ogółu dyscyplin sportowych, w których walczy się głównie za pomocą kopnięć oraz ciosów bokserskich. Jest to jednak uproszczenie, gdyż sporty walki takie jak boks tajski, chińskie sanshou, savate, boks birmański, a także niektóre odmiany taekwondo i karate, mimo że wykazują wiele cech wspólnych z kick-boxingiem, a ich przedstawiciele startują również w turniejach tej dyscypliny, są w gruncie rzeczy odrębnymi sportami walki.

W ścisłym znaczeniu tego słowa określenie "kick-boxing" odnosi się do dyscyplin rozwiniętych przez Japończyków i przez Amerykanów w latach 60. i 70. XX wieku.

kicboxing001.jpg

 

kicboxing002.jpg

 

kicboxing004.jpg

 

kicboxing005.jpg

 

kicboxing006.jpg

 

kicboxing010.jpg

Może niektórzy SKO-wicze zdecydują się przeznaczyć część swoich oszczędności, aby zadbać o ciało, sprawność i tężyznę fizyczną.

0
Dodaj Komentarz
  • 5
  • 0
  • 8