23.12.2015

"Było to dawno temu w Betlejem, małym miasteczku ..."

Co roku do szkoły „wchodzi” choinka, a z nią świąteczny nastrój, rozmowy o bożonarodzeniowych zwyczajach.  Jednak wigilia to nie tylko zwyczaje i tradycje, to przede wszystkim najpiękniejszy dzień w roku, w którym wszyscy, bez względu na to, kim jesteśmy staramy się być dla siebie milsi, lepsi, uczymy się wybaczać i kochać. Jest to także dzień magii, to dzień,  w którym wszyscy chcemy czuć się szczęśliwymi i chyba wtedy to się jakoś łatwiej udaje.

Boże Narodzenie to święta obchodzone w sposób szczególnie uroczysty. Towarzyszą temu wielkie przygotowania. Uczniowie na zajęciach poznawali zwyczaje i tradycje Świąt Bożego Narodzenia. Uczyli się kolęd, lepili aniołki i postacie do szopki betlejemskiej, ubierali klasowe choinki, robili ozdoby choinkowe, stroiki oraz kartki świąteczne. Brali również udział w konkursach świątecznych i kiermaszu. Dopełnieniem tych działań były przepiękne jasełka i uroczyste wigilijne spotkanie przy opłatku.
W tym roku odbyło się 22 grudnia.

W pięknie udekorowanej sali, przy nakrytych i zastawionych wigilijnymi daniami stołach spotkali się wszyscy uczniowie szkoły, przedszkolaki, nauczyciele i pracownicy szkoły. Przybyli również przedstawiciele rodziców i zaproszeni goście.

Atmosfera świąteczna udzieliła się wszystkim. Światło świec, zabytkowe wnętrze, piękna choinka i siano pod płóciennym obrusem były tylko namiastką klimatu jaki panował podczas naszej szkolnej wigilii. Były wzajemne życzenia, łamanie się opłatkiem.