31.01.2016

Bawili się mali - bawią się i duzi...

Pożegnanie karnawału, to okres nasilonych zabaw i bali karnawałowych. Najbardziej chyba znanym i największym balem karnawałowym jest oczywiście Karnawał w Rio de Janeiro rozpoczynający się w ostatni piątek przed Środą Popielcową i trwający przez pięć dni aż do środy nad ranem. Inne słynne bale ostatkowe, to np. wielki bal na Placu Świętego Marka w Wenecji kończący słynny wenecki karnawał; Carnival of Binche w belgijskim mieście Binche; Carnaval of Salvador de Bahia w Salwadorze, Barranquilla's Carnival w Kolumbii; bal i parady karnawałowe w Nicei (Francja); Carnaval in Chipiona w Hiszpanii; karnawał w Nowym Orleanie (USA).

W Polsce niestety nie odbywają się aż tak spektakularne bale jak w Brazylii czy Wenecji ale jest to także okres nasilonych imprez i zabaw. Większość klubów, pubów i niektóre restauracje organizują specjalne bale ostatkowe.

 

Rodzice naszych SKO-wiczów również zorganizowali bal ostatkowy (30 stycznia) - tym razem odbył się w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Brankowie (w ramach współpracy; duza część naszych SKO-wiczów mieszka w Brankowie). Były smaczne dania, wspaniałe przystawki i przepyszne desery. A do tańca porywała wszystkich skoczna muzyka.

Zabawa była wspaniała !

Zysk z imprezy zostanie przekazany na cele szkoły.

3
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 8
  • 20
Komentarze