27.10.2013

Zielona Flaga w Szkole Podstawowej nr 3 w Biskupcu!!!

Zielona Flaga w Szkole Podstawowej nr 3 w Biskupcu!!!

Decyzją Kapituły Programu Szkoły dla Ekorozwoju  Szkoła Podstawowa nr 3 im. Orła

Białego  już trzeci raz znalazła się w gronie szkół wyróżnionych międzynarodowym certyfikatem Zielona Flaga.  Certyfikatem przyznawanym na całym świecie 11 października w Krakowie wyróżniono 206 szkół i przedszkoli w naszym  kraju. To wielki zaszczyt być w tak zacnym gronie. Zielona Flaga  dla naszej szkoły to dowód uznania za promowanie zrównoważonego rozwoju. Jest to ponowne docenienie już wieloletnich działań ekologicznych  podejmowanych w biskupieckiej „Trójce”.  Tylko w minionym roku zajmowaliśmy się elektroodpadami czyli zbiórką zepsutego sprzętu elektrycznego. Promujemy i upowszechniamy tanie podróżowanie. Podczas festynu rowerowego urządzamy paradę rowerową po biskupieckich ściekach rowerowych. Wjednej paradzie uczestniczyło już 100 rowerów. Naszą ambicją jest pobić ten rekord. Poza tym  podejmujemy się wielu innych zadań ekologicznych. Działając ekologicznie pomagamy chorym dzieciom – dla nich zbieramy nakrętki plastikowe. Uczestniczymy w projektach ekologicznych.

Tegorocznym sukcesem jest nagroda – III miejsce w Polsce za udział w projekcie „Europejskie

szkoły dla czystej wody”. W sumie już pięciokrotnie nasza szkoła była wyróżniana przez

Fundację „Szkoły dla Ekorozwoju”  - to efekt bardzo dobrej współpracy w naszym środowisku

lokalnym. Wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom dziękuję za współpracę   i zapraszam

do dalszej.

 

zielonaflaga.jpg

30
Dodaj Komentarz
  • 14
  • 2
  • 8
Komentarze