23.06.2021

SKO 2020/2021- podsumowanie edukacji finansowej w SP3

SKO to przede wszystkim edukacja finansowa. Dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu to nie tylko konta internetowe do oszczędzania zgromadzonych środków, ale nauka systematyczności, ustalania priorytetów, odpowiedzialność za własne finanse. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczkach online do banku oraz lekcjach oszczędzania prowadzonych przez pracowników PKO Bank Polski SA. 

W bieżącym roku szkolnym nie zabrakło konkursów z zakresu wiedzy ekonomicznej. Udział w konkursie był poprzedzony lekcjami z wychowawcami z zakresu edukacji finansowej. Wielu uczniów wzięło udział w konkursie internetowym SKO:

Test Wiedzy Szkolnych Kas Oszczędności.

Ogromną radość sprawiły im wyniki oraz dyplom Mistrza wiedzy o SKO, który zdobyli po rozwiązaniu testu.

W roku szkolnym 2020/2021 odbył się szkolny konkurs dla klas polegający systematycznym oszczędzaniu. Zwycięzcą okazała się klasa Ia. Nagrodą w konkursie był czek na 400 zł na dowolne wydatki klasowe.

img

Uczniowie SP3 dbają też o bezpiezeństwo w internecie. Zorganizowano konkurs plastyczny na projekt logo programu antywirusowego. Nagrodami w konkursie były gadżety SKO oraz książki edukacyjne SKO o bezpieczeństwie w sieci.

SKO-wicze w SP3 w Biskupcu angażują się również w akcje charytatywne. W dniach 19 maja - 8 czerwca 2021r. Uczniowie z klasy 4a zorganizowali w naszej szkole akcję POMAGAMY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM. Była to 13 edycja szkolnej akcji. W tym roku wsparliśmy  stowarzyszenia opiekujące się bezdomnymi zwierzętami z naszego miasta. Zebraliśmy 56 kg karmy suchej i mokrej oraz inne akcesoria i koce.

img

0
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 3
  • 5