15.11.2012

Wycieczka do Trójmiasta

Patronem naszej szkoły od czerwca br. jest Morski Oddział Straży Granicznej. W tym roku szkolnym po raz pierwszy uczniowie z naszej szkoły pojechali z wizytą do placówek Straży Granicznej, które stacjonują w Gdańsku.

W tym roku szkolnym po raz pierwszy uczniowie z klas III-VI gościli w Kaszubskim Dywizjonie Straży Granicznej w Gdańsku. Głównym celem tej wycieczki było zwiedzanie Westerplatte oraz  zapoznanie się z zasadami funkcjonowania oraz wyposażeniem MOSG.

Uczniowie z klas 0 – II pojechali do Portu Lotniczego w  Gdańsku im. Lecha Wałęsy. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszył się sprzęt lotniczy oraz wyposażenie funkcjonariuszy Straży Granicznej pracujących na lotnisku. Zwiedzanie lotniska dostarczyło dzieciom wielu emocji. Na długo zapewne zapamiętają fascynujące starty i lądowania samolotów.

 

Składamy serdeczne podziękowania sponsorowi – mieszkańcowi Łęcza, który pokrył w całości  koszt wynajęcia autokarów.


PORT  LOTNICZY im.LECHA WAŁĘSY