31.10.2012

Podziel się posiłkiem

Mając na uwadze zdrowie naszych uczniów SKO od października rozpoczęło akcje pod hasłem „ Podziel się posiłkiem”.

Słodkie napoje, ciasteczka, batoniki, to w wielu przypadkach główne produkty jakimi żywią się dzieci w ciągu dnia. A gdzie miejsce na witaminy i produkty wysokowartościowe??? Mając na uwadze zdrowie naszych uczniów SKO od października rozpoczęło akcje pod hasłem „ Podziel się posiłkiem”. Celem podjętej akcji jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków żywieniowych wśród uczniów oraz zaangażowanie ich do wspólnych działań na rzecz swojego zdrowia. Podjęte działania stwarzają również okazję do samopomocy i wsparcia uczniów, którzy często z powodu trudnej sytuacji materialnej nie mają ze sobą drugiego śniadania. Wspólnie z rodzicami i uczniami ustalono zasady i sposób przygotowania drugiego śniadania dla wszystkich uczniów. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy: I grupa – klasy 0 – III II grupa – klasy IV – VI Raz w miesiącu jedna z klas przygotowuje drugie śniadanie dla kolegów i koleżanek ze swojej grupy. Kanapki wykonane przez uczniów są kolorowe, lepiej smakują, a przede wszystkim są zdrowe i dają ogromną satysfakcję tym, którzy je przygotowują. W październiku „drugie śniadanie” przygotowali uczniowie z klasy III i VI.

 

Klasa VI

Klasa III

0