12.10.2015

TYDZIEŃ MŁODYCH ODKRYWCÓW

W dniach 5-9 października w naszej Szkole odbył się „Tydzień Młodych Odkrywców”. Uczniowie mieli możliwość zgłębiania wiedzy poprzez samodzielne doświadczenia przyrodniczo-chemiczno-fizyczne oraz uczestnictwo w warsztatach przedmiotowych.

             test

Dla uczniów z klas I-III zajęcia prowadziła pani Monika Olechnowicz - Krakowska z Celowego Związku Gmin w Nowogardzie. Podczas warsztatów dzieci zdobyły wiedzę z zakresu ekologii, ochrony środowiska, racjonalnej gospodarki odpadami – prawidłowej segregacji odpadów. Dodatkowo nauczyciele zorganizowali warsztaty plastyczno-techniczne dla szkół i przedszkoli. Dzieci z poznały technikę origami i z przyjemnością wykonały: jeża z papieru, stracha na wróble, motylki. 

           W dniach 6, 7 października do naszej szkoły przyjechali przedstawiciele Fundacji „Eureka” ze Szczecina. Zazwyczaj na wystawach niczego się nie dotyka, tutaj było inaczej. Tylko Ci, którzy włączyli się aktywnie w doświadczenia, mieli dużo radości i wynieśli z wystawy wiele wrażeń oraz pogłębili swoją wiedzę. Celem wystawy było jest zwrócenie uwagi na zjawiska, których nie zauważa się, mimo że towarzyszą nam w życiu codziennym. Wystawa przedstawiła je w taki sposób, że proste prawa fizyki wyglądały, jak ze świata magii.

            W kolejnych dwóch dniach odbyła się wystawa Centrum Nauki Kopernik „Eksperymentuj!”. Udostępnionych zostało 15 interaktywnych eksponatów z różnych dziedzin wiedzy, m.in. biologii, fizyki i matematyki. Własnoręcznie przeprowadzone eksperymenty pozwoliły dzieciom sprawdzić, jak szybko reagujemy na bodźce świetlne i dźwiękowe, ocenić koordynację wzrokowo-ruchową oraz przetestować swoją pamięć. Miłośnicy kinematografii mieli możliwość sprawdzić, jak powstaje film, a zwolennicy łamigłówek zmierzyć się z zadaniami polegającymi na przykład na układaniu określonych kształtów z rozsypanych elementów.test

 

 

test

0
Dodaj Komentarz
  • 18
  • 19
  • 10