15.05.2019

XVI Olimpiada Przedszkolaków

 

20 marca 2019 roku w Podstawowej Szkole Sportowej w Mysłowicach odbyła się XVI Olimpiada Przedszkolaków objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Dariusza Wójtowicza. Głównymi organizatorami byli nauczyciele i uczniowie Szkoły Sportowej im. Olimpijczyków Śląskich wraz z Klubem Olimpijczyka w Mysłowicach. W sportowej rywalizacji wzięło udział 14 przedszkoli z Mysłowic oraz Katowic

Każda z drużyn liczyła dziesięciu zawodników. Najmłodsi sportowcy profesjonalnie przygotowali się do udziału w olimpiadzie.
Przed olimpiadą trenowali, by na turnieju wypaść jak najlepiej i zdobyć upragniony medal.

Uczestnicy imprezy mieli do pokonania osiem konkurencji m.in. bieg z przekazywaniem pałeczki, bieg z pochodnią, wyścig formuły jeden, bieg z piłką, tor przeszkód, sadzenie ziemniaków. Zawodnicy startowali w dwóch seriach w związku z dużą liczbą zgłoszonych reprezentacji oraz w trosce o ich bezpieczeństwo.

Wielką zasługą organizatorów było pozyskanie sponsorów, bez których nie udałoby się zorganizować oraz wypromować imprezy na tak szeroką skalę. Oto oni: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa przy KWK Mysłowice - Wesoła, Związek Zawodowy Górników w Polsce przy KWK Mysłowice – Wesoła, Fundacja Petralana, Urząd Miasta Mysłowice, Diagno-Test Stanisław Wszołek, Przedszkole Niepubliczne „Pod Aniołem” w Katowicach, Elektroserwis Barbara i Dariusz Wachowiak.

Po wszystkich konkurencjach na podium stanęło:
  1. Przedszkole nr 6 z Mysłowic,
  2. Przedszkole nr 13 z Mysłowic,
  3. Przedszkole nr 12 z Mysłowic.
Pozostałym przedszkolakom zabrakło odrobiny szczęścia, siły, wytrzymałości, podczas wykonywania konkurencji przed licznie zgromadzoną publicznością. Najlepsze przedszkola zdobyły wspaniałe nagrody, puchary i medale dla swych podopiecznych, ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom i medal uczestnictwa oraz słodycze, które pozwoliły szybko odzyskać utracone siły.

Olimpiada dla dzieci to wielkie przeżycie, a zarazem wspaniała emocjonująca zabawa. Napięcie towarzyszące imprezie dorównywało zawodom dla dorosłych. Okrzyki radości mieszały się ze łzami, gdy niesforna piłka spadała z trzymanego w rączkach pachołka. Emocje udzieliły się również nauczycielom i rodzicom, którzy energicznie kibicowali i wspierali uczestników okrzykami i oklaskami zagrzewającymi do walki. W czasie trwania olimpiady dzieci mogły krzyczeć, śmiać się, a niektóre poczuć jak smakuje prawdziwe zwycięstwo. Każdy uczestnik jest Zwycięzcą, bo brać udział w Olimpiadzie to już jest wielkie wyróżnienie:).
imgimg
0
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 0
  • 9