13.10.2017

Tabliczka mnożenia w SPORTOWEJ

W piątek 29 września razem z 3883 szkołami z Polski i z zagranicy świętowaliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. 12 egzaminatorów (klasowych mistrzów tabliczki mnożenia) przeprowadzało 3 minutowe egzaminy z tabliczki mnożenia wśród swoich koleżanek i kolegów jak również wśród pracowników naszej szkoły. Najwięcej certyfikatów EKSPETA TABLICZKI MNOŻENIA zdobyły klasy:
III B gimnazjum – 78% (14 certyfikatów na 18 uczniów)
III A gimnazjum – 72% (13 certyfikatów na 18 uczniów)
VI A szkoła podstawowa – 71% (12 certyfikatów na 17 uczniów).

Łącznie tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA wręczyliśmy 107 naszym uczniom!
Chcieliśmy pogratulować wszystkim pracownikom naszej szkoły, którzy odważnie stanęli do egzaminu z tabliczki mnożenia – wszyscy ten egzamin zaliczyli!

W tegorocznej edycji ŚDTM sprawdziliśmy również sportowo-matematyczne predyspozycje naszych uczniów. Klasy IV- VII szkoły podstawowej (chłopcy i dziewczęta!) stanęli do walki o tytuł PIŁKARZA MATEMATYKA.
Najlepszy wynik wśród wszystkich chłopców, zdobywając maksymalną ilość punktów z tabliczki mnożenia i ze strzałów na bramkę (razem 42 pkt.), uzyskał uczeń klasy VI b Seweryn Gniewek. Takim samym sukcesem (max. 42 pkt.) mogą się pochwalić PIŁKARKI MATEMATYCZKI - Kinga Strzelczak, uczennica klasy VI b oraz Kasia Gębal, uczennica klasy VII a.
Walka o tytuł Matematyka Piłkarza była bardzo zacięta, toczyła się o każdy punkt. Zatem należy się wyróżnienie dla najlepszych w danym roczniku. Oto oni:

  Klasy IV:
 • dziewczęta: Małgosia Kusak                     chłopcy: Michał Jochimczyk
  Klasy V:
 • chłopcy: Patryk Biernat
  Klasy VI:
 • dziewczęta: Kinga Strzelczak                     chłopcy: Seweryn Gniewek
  Klasy VII:
 • dziewczęta: Kasia Gebal                     chłopcy: Patryk SkrobiszDziękujemy wszystkim uczestnikom akcji za uśmiech podczas stresujących egzaminów.

Życzymy sobie i Wam, aby w następnym roku ilość Zdobytych certyfikatów EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA była dużo większa!

img

0
Dodaj Komentarz
 • 5
 • 1
 • 8