15.05.2019

Sportowa na 3 Festiwalu Nauki

Uczniowie z koła przyrodniczego z klas 6, z kół matematycznych klas 5, 6 i 7 oraz z j. angielskiego (klasy 6) spędziły niedzielę 13.01.2019r. na największym na południu Polski wydarzeniu popularyzującym naukę – 3. Śląskim Festiwalu Nauki.
Nasi uczniowie mogli zobaczyć na własne oczy meteoryt z Marsa, podziwiać najlepsze polskie łaziki marsjańskie, „wskoczyć” w skafandry kosmiczne. Dziewczęta z klasy 7 odważyły się wsiąść na żyroskop, aby poczuć się jak astronautki i pilotki samolotów odrzutowych.
Trudno wymienić wszystkie eksperymenty i pokazy naukowe, jakich byliśmy świadkami, ale urzekły nas węże faraona, magiczny atrament, uwalnianie dżina, pokazy z ciekłym azotem, tajemnicze ogrody, świat bezkręgowców słodkowodnych czy prawdziwa maska Irokeza z Kanady lub pokazy laserowe. Rozśmieszyli nas panowie rozmawiający z nami „pod wpływem” helu.
Można było wziąć udział w mini grze terenowej „Matematyczne harce”, łamiąc szyfry i wykorzystując terenoznawstwo. 
Każdy mógł zobaczyć czym różnią się języki świata lub wypróbować swych sił w tłumaczeniu ustnym z języka angielskiego.
Wszystkich zaciekawiło stoisko prosto z Chin, gdzie stawiając kreskę do kreski można było pouczyć się pisma chińskiego lub popróbować swych sił w jedzeniu za pomocą pałeczek (wierzcie nam, nie było to takie proste).
Wyjazd na Śląski Festiwal Nauki, to prawdziwa przygoda, podczas której mogliśmy obserwować, badać, odkrywać i doskonale bawić się. 
Za rok pojedziemy znowu!!!img

0
Dodaj Komentarz
  • 18
  • 11
  • 1