15.05.2019

Harry Potter i konkurs czytelniczo - filmowy

Z magicznej stacji z peronu 9 i 3/4 (sala nr 22) dnia 4.04.2019r. odjechał kolejny raz z przeraźliwym piskiem kół pociąg do Hogwartu. Tym razem w swojej podróży nie ominął również stacji filmowej - Hollywood. By jednak przekroczyć próg tej zaczarowanej krainy uczniowie musieli wykazać się zdolnościami magicznymi. Po prostu musieliśmy sprawdzić czy do słynnej akademii nie próbuje wkraść się jakiś mugol - w tym przypadku osoba, która nie czyta i... nie ogląda (komputerowy test wiedzy o Harrym Potterze). Okazało się, że wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej(uczestnicy konkursu) są godni podjęcia magicznej nauki. To w ich rękach spoczął los akademii.

Nikt z uczniów naszej szkoły nie ugiął karku przed "Sami Wiecie Kim". A wiele się działo i było...strasznie. Jedliśmy myszy, graliśmy magicznymi szachami, podnosiliśmy kufer pełen okropnych niespodzianek, używaliśmy zaklęć, cofaliśmy czas i przede wszystkim odpowiadaliśmy na trudne pytania.

Najwyżej i najdzielniej trzymali w ręku "tarczę obronną": Piotr Ochwald - kl. VIa (I miejsce)Patryk Biernat - kl. VIa (drugie miejsce)Alan Urbaniak kl. IVb (trzecie miejsce) oraz Sara Wrona - VIa (wyróżnienie).
Uważajcie na moc rażenia ich zaklęć! Jednym słowem: rosną w siłę godni następcy samego Harrego Pottera! Brawa za świetną postawę klas czwartych!

Śmierciożercy uciekli w popłochu...
Hogwart Express na swój pokład jak zwykle nie zabrał mugoli.
Niestety obawiamy się, że za rok Śmierciożercy wrócą razem z "Tym Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać!"...
Mugolom oraz tym, którzy nie czytają książek mówimy głośne i zdecydowane NIE!imgimg

0
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 17
  • 12