17.01.2014

Volleymania 2013

 


 

VOLLEYMANIA 2013

zdjcienr1.jpg

14 grudnia w sobotę odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie z projektem Volleymania dziewcząt 2013. Ogółem były to już piąte rozgrywki i sportowa rywalizacja pomiędzy młodymi adeptkami siatkówki. W wielofunkcyjnej hali AWF-u przy ul. Paderewskiego 35 zapadły rozstrzygnięcia w rywalizacji zespołów dwu i trzyosobowych, a więc chronologicznie dziewcząt z klas czwartych i piątych szkół podstawowych. Właśnie w tychże kategoriach nastąpiło ogłoszenie wywalczonych miejsc, jak i rozdanie pucharów. Dziewczynki z klas piątych, reprezentantki naszej szkoły, zajęły wysokie czwarte miejsce i zdobyły jeden z pucharów.

zdjcienr2.jpg

Byliśmy również na imprezie promującej Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014. Wrocławskie Święto Siatkówki zgromadziło 4 grudnia w Hali Ludowej ponad tysiąc dzieci - od przedszkolaków do gimnazjalistów. Były konkursy z nagrodami, zagadki, autografy i zdjęcia z siatkarkami Impela Wrocław. Wszystko w ramach Wrocławskiego Święta Siatkówki, które było początkiem odliczania do przyszłorocznych MŚ. 
Podczas imprezy - której organizatorami byli Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Szkolny Związek Sportowy - symbolicznie uruchomiono wirtualny zegar, który wskazywał, ile dni pozostało do siatkarskiego mundialu. Mecz otwarcia mistrzostw rozegrany zostanie
30 sierpnia 2014 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.

zdjcienr3.jpg

Volleymania cieszy się bardzo dużym przejawem sympatii i przede wszystkim zainteresowaniem. Świadczy o tym chociażby uczestnictwo 28. szkół, które delegują często do gry kilka zespołów do jednej kategorii, szacując jest to około 400 młodych siatkarek. W trakcie zawodów swoją obecność zaznaczyły także zawodniczki Orlen Ligi z Impelu Wrocław, które dwukrotnie gościły przy Paderwskiego podczas turniejów. Były to m.in. Maren Brinker, Dorota Medyńska, Katarzyna Mroczkowska, Patrycja Polak, Katarzyna Konieczna, Frauke Dirickx, czy Kristen Dozier. Celem Volleymanii jest poszerzanie aktywności fizycznej i poszukiwanie nowych talentów polskiej siatkówki.

 

zdjcienr4.jpg

 

  

2
Dodaj Komentarz
  • 5
  • 1
  • 7
Komentarze