10.02.2013

Sukcesy szermiercze Katarzyny Turkiewicz

Wielu z Was wie, że nasza szkolna koleżanka, Katarzyna Turkiewicz, obecnie uczennica klasy 5a odnosi ogromne sukcesy w szermierstwie. Kasia szermierkę trenuje od sześciu lat w Klubie Szermierczym Wrocławianie.

W marcu zeszłego roku w Hali Sportowo – Widowiskowej ORBITA we Wrocławiu odbył się XXXV Międzynarodowy Turniej Szermierczy Dzieci „Challenge Wratislavia”.

Przez pięć dni Wrocław gościł młodych zawodników z całego świata. Na planszach walczyło w sumie 1542 zawodników z 25 krajów.

Nasza Kasia odniosła ogromny sukces, zajmując III miejsce, w kategorii 01 i młodsi, we florecie dziewcząt.

W czerwcu ubiegłego roku na IV Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobyła II miejsce indywidualnie i I drużynowo we florecie dziewcząt do lat 10.

1 kwietnia Kasia zwyciężyła w kategorii dzieci w Pucharze Ziem Północnych w Szczecinie.

Do swoich trofeów dołączyła  w grudniu srebrny medal przywieziony z Niemiec z  Międzynarodowego Turnieju Sakschsisches Wichtelturnier w Schkeuditz.

Za wszystkie ubiegłoroczne osiągnięcia została uhonorowana tytułem ZWYCIĘZCA  KLASYFIKACJI PZS ZA ROK 2012 w kategorii do lat 11 we florecie dziewcząt.

Serdecznie gratulujemy naszej koleżance, która również uzyskuje bardzo dobre wyniki w nauce !!! życzymy dalszych sukcesów !!!