13.03.2014

Projekt edukacyjny "Mistrzowie Kodowania"

Nasza szkoła jako jedyna we Wrocławiu i jedna z ośmiu na Dolnym Śląsku bierze udział w projekcie edukacyjnym Mistrzowie Kodowania. Do pierwszej edycji programu zostało zakwalifikowanych 100 szkół z całej Polski.


Mistrzowie Kodowania to program przeznaczony dla uczniów klas 4-6 mający na celu upowszechnienie nauki programowania. Uczniowie będą się uczyć programować w języku Scratch i poznawać podstawy algorytmiki. Program ma na celu rozwijać w dzieciach umiejętność analitycznego i kreatywnego myślenia. Uczniowie poprzez zabawę, tworzenie własnych gier, prezentacji i animacji będą uczyli się kreatywnego rozwiązywania problemów . Będą mogli dzielić się swoimi projektami na platformie, która skupia pasjonatów Scratcha z całego świata. Będą tez mogli wziąć udział w konkursach programowania.


Scratch jest edukacyjnym, wizualnym językiem programowania, do nauczania dzieci i młodzieży podstaw programowania. Język ten został stworzony przez Mitchela Resnicka (m.inn. pomysłodawcę zabawek Lego MindStorms i twórcę języka StarLogo) i jest rozwijany przez Massachusetts Institute of Technology Media Lab. Program jest darmowy i można go pobrać na stronie http://scratch.mit.edu. Istnieje też możliwość korzystania z programu online, w przeglądarce internetowej, w połączeniu z MIT.

Więcej informacji o programie Mistrzowie Kodowania można znależć na stronie http://mistrzowiekodowania.pl


Nauczyciele informatyki i matematyki naszej szkoły zostali przeszkoleni przez ekspertów programu. Zajęcia dla uczniów będą realizowane na lekcjach informatyki oraz dodatkowych zajęciach.

mk2.png

Projekt organizowany jest przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Stowarzyszeniem “Rodzice w Edukacji”. Patronami programu są: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

0
Dodaj Komentarz
  • 11
  • 2
  • 12