07.01.2014

Konkursy matematyczne- styczeń 2014

VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY

„ULICE WROCŁAWSKIE OCZAMI MŁODYCH MATEMATYKÓW”

W dniu 8 stycznia (środa) odbędzie się szkolny etap konkursu „Ulice wrocławskie oczami młodych matematyków”.

Czas trwania konkursu wynosi 45 minut. Tematyka konkursu obejmuje zagadnienia matematyczne oraz informacje o wrocławskich mostach. Komisja szkolna kwalifikuje do II etapu – finału trzy, trzyosobowe drużyny, reprezentujące klasy czwarte, piąte i szóste. II etap – finał odbędzie się 25.04.2014 r. Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 7.01.2014 u nauczycieli matematyki. Konkurs jest bezpłatny. Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.sp36.vel.pl .

 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY PANGEA

W dniu 10 stycznia (piątek) odbędzie się pierwszy etap Międzynarodowego Konkursu PANGEA. W konkursie biorą udział wcześniej zgłoszeni uczniowie. W ciągu 45 minut do rozwiązania będzie 15 zadań o różnym stopniu trudności.

Zakres tematyczny konkursu obejmuje program szkoły podstawowej. Przykładowe pytania oraz zadania konkursowe z lat ubiegłych wraz z rozwiązaniami znajdują się na stronie http://pangea.edu.pl/ w zakładce MATERIAŁY. Zadania zostaną zamieszczone na stronie naszej szkoły. Na konkurs należy przynieść miękki ołówek (B lub 2B) oraz gumkę.

 

XV OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY MAT

W środę 15 stycznia odbędzie się konkurs MAT. Zapisy zostały przedłużone do 7 stycznia. Opłata za konkurs wynosi 9 zł. Prosimy o wpłaty do nauczycieli matematyki lub wychowawców. Zadania z lat poprzednich oraz rozwiązania znajdują się na stronie www.jersz.pl .

 

MISTRZOSTWA SZKOŁY W SUDOKU

22 stycznia (środa) odbędą się Mistrzostwa Szkoły w SUDOKU (przeniesione z grudnia). Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych uczniów z klas IV-VI. Konkurs jest wliczany do Ligii Klas.

 

XXIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY”

Zapraszamy do udziału w konkursie „ KANGUR MATEMATYCZNY”. Konkurs odbędzie się 20 marca 2013 r.

Zgłoszenia uczniów oraz opłatę za konkurs przyjmują wychowawcy (klasy ) oraz nauczyciele matematyki (klasy 4-6) do dnia 28 stycznia. Opłata za udział w konkursie wynosi 8 zł.

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach, Kategorie w szkole podstawowej:

· Żaczek – klasa 2,

· Maluch – klasa 3 i 4,

· Beniamin – klasa 5 i 6.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

Test konkursowy w kategorii "Żaczek" zawiera 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów.

Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty.

Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.

Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów.

Każdy uczestnik Konkursu otrzyma w prezencie breloczek - układankę przestrzenną. Jedną z form nagród I stopnia jest udział w międzynarodowych obozach matematycznych.

Regulamin konkursu oraz przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami można znaleźć na stronie

http://www.kangur-mat.pl/ .

2
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 6
  • 9
Komentarze