07.01.2014

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: 20 grudnia 2013 r. w pięknie udekorowanej jadalni zebrała się cała społeczność naszej szkoły. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować
w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy
i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami.

Puentą biblijnej historii stały się słowa piosenki, które zna każdy z nas: „Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy, dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory,(…).”

 

Jasełka pod opieką Pani Bogumiły Gawłowicz i Pani Doroty Furcy przygotowała kl. III B, kolędy i pastorałki przygotowały uczennice kl. VB i VI B.

copy7_of_1.JPGcopy7_of_2.JPGcopy7_of_3.JPGcopy7_of_4.JPGcopy6_of_5.JPGcopy6_of_6.JPGcopy3_of_7.JPGcopy3_of_8.JPGcopy_of_9.JPGcopy_of_10.JPG

 

0
Dodaj Komentarz
  • 0
  • 7
  • 3