02.11.2019

Akcja ZNICZ zakończyła się POBICIEM NASZEGO REKORDU

Warto pomagać... Formy pomocy mogą być różne. W tej akurat szczególnej chwili stanęliśmy na wysokości zadania i zebraliśmy GÓRĘ ZNICZY, która pojedzie na Cmentarze Polaków rozsiane na Kresach Wschodnich dawnej Rzeczypospolitej. PAMIĘTAMY...

Zbiórka zniczy na Cmentarze Polskie na Ukrainie przerosła nasze oczekiwania. Pobiliśmy rekord z ubiegłego roku.  Zebraliśmy, aż 291 zniczy, natomiast zaprzyjaźniona z nami SP8, z inicjatywy p. Wacława Bojarskiego zebrała ich 290.

img

W zbiórkę zaangażowali się uczniowie wszystkich klas, co bardzo nas cieszy, i tak:

--- Oddział Przedszkolny przekazał 23 znicze,
--- klasa Ia – 14,
--- klasa Ib – 20,
--- klasa II – 24,
--- klasa III – 32,
--- klasa IV – 46,
--- klasa Va – 38,
--- klasa Vb – 12,
--- klasa VIa 11,
--- klasa VIb – 11,
--- klasa VII – 32,
--- klasa VIII – 28.

Po zakończonej zbiórce do szkoły dotarły jeszcze dodatkowe znicze z SP8 (74 szt.) i od naszych uczniów. Zapłoną one wkrótce na grobach polskich żołnierzy.

img

29 października część zniczy zawieziono do Nowego Miasta, tam też na cmentarzu dh hm. Krystyna Chowaniec - komendantka Hufca ZHP Ziemi Sanockiej i dh. Anna Krzyżanowska złożyły wiązanki i zapaliły znicze na mogile zbiorowej więźniów z obozu pracy w Przędzielnicy.

img

Natomiast 2 listopada reprezentanci TG "Sokół" w Sanoku i Stowarzyszenie Pomoc Rodzinie kolejną część zniczy zawieźli na Cmentarz Łyczakowski we Lwowie.

img

SERDECZNIE WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY!

!!!  CZUJ - CZUWAJ  !!!

więcej informacji o naszych działaniach w dziale ZUCHY I HARCERZE...

4
Dodaj Komentarz
  • 10
  • 3
  • 2
Komentarze