30.11.2022

XI Powiatowy Turniej Bankowy

Do tradycji Szkoły Podstawowej Nr 3 w Górze należy coroczne organizowanie turnieju bankowego. W tym roku odbył się on po raz jedenasty. Mieliśmy zaszczyt gościć drużyny z siedmiu szkół podstawowych przybyłych do nas wraz z opiekunami. W jury zasiedli p. Joanna Kaczmarek – Jarosz Dyrektor Banku PKO we Wrocławiu, p. Wioleta Kurcewicz – przedstawiciel Banku PKO we Wrocławiu, p. Dorota Izdebska – nauczyciel doradca metodyczny wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, p. Zbigniew Wożniak – dyrektor Banku PKO w Górze oraz gospodarze spotkania – p. Mariola Szurynowska – dyrektor SP3 i p. Anita Hańce – Kasprzak – wicedyrektor SP3.

Trzecioklasiści biorący udział w turnieju musieli wykazać się wiedzą ekonomiczną, sprawnym liczeniem, umiejętnością myślenia logicznego oraz pracy w grupie. Mieli oni do wykonania aż dziesięć zadań, które w większości prowadzone były w formie zabawowej. Tak jak w każdym turnieju o zwycięstwie oprócz wiedzy i umiejętności zadecydował też częściowo łut szczęścia zawodników. Tak oto wyglądały końcowe wyniki potyczek:

I m-ce Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Czerninie

    oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Wąsoszu

II m-ce Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Niechlowie

III m-ce Szkoła Podstawowa nr 1 w Górze

IV m-ce Publiczna Szkoła Podstawowa w Płoskach

V m-ce Szkoła Podstawowa nr 1 w Górze

VI m-ce Zespół Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Ślubowie

Każdy z uczestników obdarowany został wybranymi przez siebie nagrodami ufundowanymi przez Bank PKO oraz szkolne SKO. Dziękujemy też gorąco sponsorom – pp. Karolinie i Krzysztofowi Żuchowskim - właścicielom kwiaciarni Niezapominajka, którzy zakupili podarunki dla jury i gości - przepiękne cyprysy. Słowa wdzięczności należą się też naszym paniom kucharkom, które zadbały o stronę kulinarną spotkania i upiekły przepyszne domowe ciasto. Czas turnieju upłynął bardzo szybko - wszystkim dopisywały humory, a zdrowa rywalizacja uczestników pozwoliła na doskonałą zabawę.

img

1
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 3
  • 14
Komentarze