30.10.2017

Akcja Pierwszaki 2017

zdrowo i bezpiecznie do szkoły

Akcja Pierwszaki 2017
18.10.2017 (środa) o godzinie 11:00 w Galerii Korona w Kielcach odbyło się spotkanie dla uczniów klas pierwszych w ramach akcji „Pierwszaki 2017/2018 – zdrowo i bezpiecznie do szkoły. Klasa Ia oraz Ib wraz z wychowawczyniami panią Joasią i Panią Małgosią również wzięły udział w tym spotkaniu.
Głównym celem całego przedsięwzięcia było przekazanie dzieciom najważniejszych wiadomości na temat bezpieczeństwa oraz propagowanie zdrowego i higienicznego stylu życia. Podczas spotkania odbyła się  prelekcja pielęgniarki, policjanta i strażaka oraz występ artystyczny. Każde dziecko otrzymało upominek.
Służby uczyły dzieciaki, jak być bezpiecznym Na początek dzieciaki serdecznie przywitał konferansjer imprezy, Wojciech Stachurski, który z humorem wyrywał jeżowi Edkowi ogromnego cukierka, który miał być drugim śniadaniem zwierzaka. Humorystyczna scenka wprawiła Pierwszaków w doskonały nastrój, potem w rolę aktorów wcielili się pracownicy Krajowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, którzy odegrali przezabawny spektakl o Trzmielu Okruszku i Pszczółce Kruszynce, którzy notorycznie napotykali w swoim mieście Krusikowie różnorakie problemy. Ostatecznie dzieciaki dowiedziały się, jak postępować, żeby w kłopoty się nie wpakować. Na inauguracji akcji „Pierwszaki” tradycyjnie nie mogło zabraknąć świętokrzyskich strażaków. Dzieciaki dowiedziały się od nich miedzy innymi, że nie wolno się bawić ogniem oraz ślizgać po zamarzniętych stawach. Nie zawiedli także policjanci, którzy pojawili się w silnej obsadzie. Oczy dzieci były skierowane przede wszystkim na panią Asie i Gosię, które przekazywały dzieciom najważniejsze zasady ruchu drogowego. Pierwszaki uczyły się, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz w jaki sposób kierować ruchem w razie awarii sygnalizacji świetlnej. Jednym ze stałych punktów zabawy był wielki sprawdzian, który zakończył spotkanie. Podczas tej klasówki dzieci musiały odpowiedzieć na pytania zadawane przez naszych ekspertów. Pierwszaki bezbłędnie sobie z nimi poradziły. Po spotkaniu edukacyjnym były wykonywane zdjęcia klasom pierwszym, które ukażą się w specjalnym dodatku 7 grudnia 2017 roku.

img

img

img

img

 

0
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 12
  • 18