07.11.2011

Październik to pracowity miesiąc!

Czyli o tym, co wydarzyło się w październiku.

Październik to naprawdę pracowity miesiąc w naszej szkole. Zaczęło się od tego, że rozpoczął się całoroczny konkurs pod tytułem "MISTRZ OSZCZĘDZANIA". Odbywa się on w dwóch kategoriach. Pierwsza to indywidualny konkurs. Pod koniec każdego miesiąca nagrody otrzymują osoby, które najsystematyczniej oszczędzały w danym miesiącu. Druga kategoria to "Klasowy Mistrz Oszczędzania". W tej kategorii na koniec roku szkolnego nagrodę pieniężną otrzymuje klasa, która zaoszczędziła największą sumę pieniędzy.

mistrzoszczdzania.jpg

Ponadto do grona członków SKO dołączyły pierwszaki. Oficjalne pasowanie pierwszoklasistów odbyło się 14 października, ale już na początku miesiąca uczniowie klas pierwszych dowiedzieli się od opiekuna SKO w jaki sposób można zacząć oszczędzać w SKO i na czym to polega. Pierwszaki od razu ostro wzięły się do pracy i pod koniec miesiąca niektórzy zostali już mistrzami oszczędzania.

W październiku zostały ogłoszone również dwa konkursy plastyczne. Dla klas młodszych pod tytułem "SKO to super sprawa - oszczędzanie i zabawa" oraz dla klas starszych pod tytułem "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO". W obydwu konkursach chodziło o to, aby zilustrować powyższe hasła. Rozstrzygnięcie już wkrótce!

 

002.JPG

 

klasa1b.jpg

 

 

W październiku rozpoczęła się również zbiórka makulatury i plastikowych nakrętek. Osoby, które przyniosą największa ilość makulatury pojadą w czerwcu na wycieczkę niespodziankę. Natomiast klasa, która uzbiera największa ilość plastikowych nakrętek otrzyma na koniec roku szkolnego kosz słodyczy i owoców.

0
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 5
  • 6