06.11.2011

Gdzie ten Pogwizdów?

Czyli kilka słów o nas!

Pogwizdów to malownicza miejscowość położona na południu Polski nad rzeką Olzą. Od Cieszyna dzieli nas odległość około siedmiu kilometrów. Pogwizdów zamieszkany jest przez około 3850 mieszkańców. Tutaj prawie wszyscy się znają :) W Pogwizdowie znajduje się kościół Jana Nepomucena, budynek policji, przedszkole, Dom Ludowy Macierzy Ziemi Cieszyńskiej oraz dosyć duże osiedle mieszkaniowe. No i oczywiście nasza szkoła, czyli

Szkoła Podstawowa w Pogwizdowie!!!

Budynek szkoły podstawowej połączony jest z budynkiem gimnazjum oraz z budynkiem hali sportowej (z której jesteśmy naprawdę dumni). Do naszej szkoły uczęszcza 275 uczniów. Dużo się u nas dzieje. W szkole działają liczne koła zainteresowań, a nauczyciele prowadzą szereg zajęć pozalekcyjnych. Mamy do wyboru na przykład dodatkowe zajęcia sportowe, kółka z języka angielskiego, kółko teatralne i plastyczne, zajęcia dodatkowe z matematyki, języka polskiego i przyrody, kółko plastyczne, kółko z muzyki, kafejkę internetową oraz koło biblijne. Naprawdę jest w czym wybierać!

W szkole działają również takie organizacje jak TPD, LOP no i oczywiście SKO :)

A oto kilka zdjęć (niektóre znajdziecie pod adresem: pl.wikipedia.org/wiki/Pogwizdów)

 

Kościół Jana Nepomucena (http://pl.wikipedia.org/wiki/Pogwizd%C3%B3w_%28wojew%C3%B3dztwo_%C5%9Bl%C4%85skie%29)SPPOGW.jpghttp://pl.wikipedia.org/wiki/Pogwizd%C3%B3w_%28wojew%C3%B3dztwo_%C5%9Bl%C4%85skie%29

7
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 13
  • 12
Komentarze