16.01.2018

„Śniadanie daje moc”

Nasza szkołą posiada certyfikat Krajowa Szkoła Promująca Zdrowie. Obliguje on nas do bacznego zwracania uwagi uczniom i rodzicom na konieczność przygotowywania drugiego śniadania do szkoły dla każdego dziecka.

 08 listopada  w dniu wielkiego Ogólnopolskiego Święta Zdrowego  Odżywiania zorganizowaliśmy w naszej szkole międzyszkolny konkurs kulinarny „Master Szef” Uczniowie z  różnych szkół brali udział w zmaganiach na najzdrowszy posiłek w trakcie trwania konkursu, wykazywali się również wiedzą teoretyczną na temat zbilansowanej diety dla młodego człowieka.

Przygotowanie posiłków poprzedziły konsultacje na temat higieny sporządzania i podawania. Koszty związane z przygotowywaniem tak zwanych zdrowych śniadań pokryli rodzice uczniów i zysk ze zbiórki surowców wtórnych.

Zdjcie0074.jpg

P1060243.JPG

Zdjcie0080.jpg

0
Dodaj Komentarz
  • 18
  • 10
  • 12