18.12.2018

„Mały Przedsiębiorca” – I etap

Uczniowie naszej szkoły rozwijają swoją przedsiębiorczość poprzez różnorakie działania i przedsięwzięcia, a także uczą się i zgłębiają wiedzę w tym zakresie.

Bowiem od 15 września bieżącego roku szkolnego w szkole realizowano projekt matematyczny „Mały Przedsiębiorca”, w ramach ogólnopolskiego Programu mPotęga organizowanego przez mFundację mBanku. Szkolny projekt uzyskał aprobatę organizatorów i przyznano nam grant finansowy na jego realizację                                     z uczniami kl. IV-VI.

Główny cel to rozwój aktywności matematycznej uczniów, motywowanie do wykorzystywania wiadomości i umiejętności matematycznych w sposób kreatywny, praktyczny i przydatny. Ciekawe, atrakcyjne i przyjazne dla uczniów metody i formy zajęć dodatkowych zachęcały do licznego udziału. Były to min. zabawy i gry logiczne, łamigłówki, quizy i gry planszowe jak „Poczta”, „Architekt”, „Eurobiznes”, „Domino – ułamki i procenty”, dzięki którym uczniowie doskonalili min. umiejętności zamiany jednostek masy, długości, obliczeń pieniężnych i działań na ułamkach zwykłych oraz dziesiętnych, wszystko, co może być przydatne dla Małego Przedsiębiorcy.

Należy podkreślić, że zakupione w ramach ww. programu gry edukacyjne – planszowe, domina matematyczne i inne służą całej społeczności szkolnej jako pomoce dydaktyczne, jak i są wykorzystywane podczas zabaw min. świetlicowych.

img

img      imgimg      imgimg

img       img

 

1
Dodaj Komentarz
  • 24
  • 15
  • 16
Komentarze