05.07.2019

Szkolny Dzień Profilaktyki-Widzisz, słyszysz, wiesz –DZIAŁAJ!!!/ Święto Rodziny

31 maja w naszej szkole odbył się SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI. Uczniowie klasy III przygotowali przedstawienie profilaktyczne w postaci scenek, które uświadomiły wszystkim, jakie negatywne skutki ma palenie papierosów, spożywanie alkoholu czy innych używek. Zgodnie z hasłem WIDZISZ, SŁYSZYSZ, WIESZ –  DZIAŁAJ !! każdy powinien mieć świadomość, jakie spustoszenie w organizmie człowieka powodują: nikotyna, alkohol, narkotyki. Powinniśmy służyć pomocą i wsparciem osobom uzależnionym. Scenki dotyczyły również zdrowego trybu życia, a także przyjaźni. Po przedstawieniu uczniowie wykonali prace plastyczne, które zostały wyeksponowane na holu szkolnym. Za najpiękniejsze i najciekawsze otrzymali nagrody. Był również poczęstunek i pamiątkowe zdjęcia.

Tego dnia w naszej szkole odbyło się również Święto Rodziny. Uczniowie uczestniczyli w różnego rodzaju rozgrywkach sportowych, takich jak np.: przeciąganie liny, gra balonem napełnionym wodą, piłka nożna oraz gra w Chińczyka na laptopach. Dla wszystkich dzieci był darmowe, dmuchane zjeżdżalnie.

img

0
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 12
  • 4