22.02.2011

Powodzie

... czyli o tym, co nękało Polskę i co wobec tego zrobiliśmy.

Cała Polska była wstrząśnięta wielkimi powodziami, które nawiedziły nasz kraj w poprzednim roku. Było o tym głośno w telewizji, w radiu, Internecie. Zniszczenia były ogromne. Żywioł nie miał litości. Oprócz samochodów, czy innych drobniejszych rzeczy zatapiał także domy. Wielu ludzi straciło w kilku chwilach dobytek całego swojego życia. Większość domów nadawała się do rozbiórki lub remontu. Sporo osób nie mogło spędzić świat we własnym domu. Istniało zagrożenie zatopienia kopalni...

 

To wszystko skłoniło nas do pomocy tym ludziom. Pod koniec września Szkolne Koło PCK ogłosiło akcję „Pomóżmy powodzianom – zbiórka środków czystości”. Bez wahania zdecydowaliśmy pomóc. Zbieraliśmy datki po klasach, które codziennie były przekazywane dalej, do potrzebujących.

 

IMG_1583.JPG

 

Ten mały, uczyniony przez nas gest dla tych ludzi był wielkim darem – wiedzieli, że ktoś o nich pamięta, współczuje im. „Podaliśmy rękę” potrzebującym. Nigdy nie wiemy, czy nas nie spotka także coś strasznego. BO W ŻYCIU PIENIADZE NIE SĄ NAJWAŻNIEJSZE, choć nie każdy o tym pamięta.

1
Dodaj Komentarz
  • 5
  • 3
  • 10
Komentarze