18.02.2011

Pierwszy wpis

Jak na pierwszy wpis przystało - wspomnienia i plany na przyszłość ;)

Moi drodzy!

 

SKO w naszej szkole istnieje już wiele lat. Wielu uczniów podejmowało niemały trud oszczędzania. Prowadzenie SKO jest jednocześnie wielkim wysiłkiem, ale też i satysfakcja z otrzymywanych efektów tej pracy. Lata mijały, ale cel pozostał ten sam – krzewienie idei oszczędzania wśród najmłodszych. Z jakim skutkiem, będziecie się mogli przekonać czytając naszego bloga.

 

Wcześniej wszystkie wydarzenia były opisywane w kronice.  Nie sposób wszystkiego opisać, czasem było tego za dużo, czasem nie starczało czasu, ale niektóre wydarzenie są po prostu nie do opisania – nasz codzienny trud, dobre słowo, cały natłok organizacyjny… Kronika była jednak namacalnym dowodem naszych działań. Każdy mógł jej dotknąć, poczuć zapach tuszu, czy wcześniej ołówka, kredki, czy długopisu, obejrzeć dawne chociażby potwierdzenie skupu makulatury, obejrzeć zdjęcia, które nie zawsze były specjalnie równo ułożone…

 

Niestety, a może stety te czasy już po woli mijają – nadchodzi czas internetowych kronik – blogów. Ma to swoje plusy i minusy.

Zacznijmy może od plusów ;) Wcześniej pisało się praktycznie do szuflady. Chociaż kronikę mógł zobaczyć każdy ze szkoły, to nie była ona tak szeroko dostępna  jak teraz. Nie była też tak otwarta na Wasze opinie – kto by pisał po okładce ;)

 

Minusy sobie każdy sam omówi. Ten wpis nie powstał po to, aby Was, drodzy Czytelnicy zasmucać.

 

Tak więc, liczymy na Was. Piszcie komentarze i oceniajcie. To od Was zależy który blog oprócz nagrody rzeczowej zostanie uhonorowany również Waszym uznaniem.

 

A może macie pomysł na jakieś działanie, konkurs? Piszcie w komentarzach!

5
Dodaj Komentarz
 • 10
 • 16
 • 3
Komentarze
 • Make
  Make
 • ;)
  ;)
  2011-02-28 14:12 | Temat: ;)
  ODPOWIEDZ

  Bardzo fajny bloog ^_^

 • kryspina
  kryspina
  2011-02-19 11:03 | Temat: Dziękujemy za gorące przyjęcie
  ODPOWIEDZ

  Dziękujemy za ciepłe opinie ;) Oczywiście to nie wszystko. Wkrótce nowe wpisy! Mam nadzieję, że się nie zawiedziecie.

 • Karol
  Karol
  2011-02-18 21:31 | Temat: Ciekawy tekst
  ODPOWIEDZ

  Trzeba uznać, że został tu zamieszczony na prawdę przemyślany tekst. To raczej ewenement wśród innych blogów. Zapowiada się ciekawie, ale inne blogi są równie interesujące.

  do Amra:

  Ciekawy był ten pomysł, ze szkolnymi blogami. Czas na nowe technologie!

  Pozdrawiam
  Karol

 • Amra
  Amra
  2011-02-18 21:03 | Temat: Papierowe kroniki zostaja!
  ODPOWIEDZ

  Papierowe kroniki oczywiscie zostaja - sa prowadzone i oceniane rownolegle obok nowych - elektronicznych.

  Kiedy ogladalismy w banku te wszystkie perelki (bo inaczej trudno to nazwac!), stwierdzilismy wlasnie, ze trzeba zrobic wszystko, zeby pokazac calej Polsce, ile ciekawych rzeczy robicie w SKO. Az zal, zebysmy ogladali to tylko my - raz do roku...

  Moze kiedys trzeba bedzie te najlepsze kroniki "wprowadzic do internetu"? :)

  Pozdrawiamy i trzymamy za Was kciuki!

  Zespol PKO Banku Polskiego (ten od SKO :)