26.02.2011

Halloween

…czyli o coraz popularniejszym w Polsce zwyczaju.

Witamy ponownie!

 

 

Halloween

 

 

Halloween był i jest najhuczniej obchodzony w krajach angielskojęzycznych (głownie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii). W tych krajach nie jest on świętem urzędowym, ale mimo to i tak ma ogromna popularność – w rankingu zajmuje miejsce zaraz za Bożym Narodzeniem! Pomału ten zwyczaj staje się w wyniku globalizacji coraz bardziej popularny i u nas. Według niektórych źródeł, pojawił się w naszym kraju już latach 90.

Niektórym to święto się podoba, innym nie...

 

Halloween

 

W naszej szkole także data 31 października nie obeszła się bez echa. W związku z tym, że Halloween wypadł w niedzielę, święto to uczciliśmy w piątek (29 października). Na uczniów czekało wiele atrakcji. Zorganizowaliśmy konkurs „Najstraszniejsza Klasa”. Najbardziej przerażająca klasa wygrywała. Pod uwagę brano ilość przebrań i ich estetykę, a przede wszystkim pozytywny strach jaki wywołują. Wszystko to rozpatrywała niezależna komisja z klas starszych. W tym roku poszczęściło się klasie pierwszej. Wszyscy jej członkowie otrzymali od opiekuna SKO zakładko-linijki z tabliczka mnożenia, która im się z pewnością wcześniej, czy później przyda. Gratulujemy!

 

Jedna z klas biorących udział w konkursie

 

Jedna z klas biorących udział w konkursie

 

Jedna z klas biorących udział w konkursie

Jedna z klas biorących udział w konkursie

 

 

IMG_1644.JPG

 

Zwycięska klasa pierwsza

Zwycięska klasa pierwsza

 

Oprócz konkursu został zorganizowany kiermasz. Można było nabyć specjalne halloween’owe żelki oraz pomalować sobie twarz. Cieszył się on niemałym zainteresowaniem, co możecie zaobserwować na zdjęciach. Zebrane pieniądze zasiliły konto SKO i Samorządu Szkolnego.

 

Halloween - Malowanie twarzy

Niemałe zainteresowanie

 

Halloween - Malowanie twarzy

 

Halloween - Malowanie twarzy

 

Halloween - Malowanie twarzy

 

Halloween - Malowanie twarzy

 

Halloween - Malowanie twarzy

3
Dodaj Komentarz
 • 9
 • 17
 • 11
Komentarze
 • dhshd
  dhshd
  2011-03-04 15:34 | Temat: nuspnh
  ODPOWIEDZ

  nie umiecie się ubierać na halłin

 • kryspina
  kryspina
  2011-02-28 18:04 | Temat: Usunięte komentarze
  ODPOWIEDZ

  W ostatnich dniach na prowadzących w rankingach blogach ukazały się komentarze które zarzucały oszustwo poprzez "nabijanie głosów". Przyjąłem, że każdy ma prawo do wypowiadania publicznie własnego zdania bez cenzury. Dlatego nie usuwałem opinii, które były zgodne z "Zasadami korzystania z serwisu SzkolneBlogi.pl". Zdarzyły się natomiast 2-3 komentarze, które byłem zmuszony usunąć ze względu na punkt 23. "Zasad korzystania z serwisu SzkolneBlogi.pl". Opinie użytkowników, które zdecydowałem się "wydeletować" naruszały punkt 4 przedstawionego wyżej dokumentu (szczególnie podpunkty a, c i d; m.in. zawierały wulgaryzmy). Ostatnio jednak po komentarzach, które nie naruszają zasad w innych blogach nie został żaden ślad. Były to m.in. opinie podpisane pseudonimem "OBSERWATOR", które zostały w identycznej (w skrajnych przypadkach różniące się dodanym zdaniem) zamieszczone na wszystkich prowadzących w rankingu blogach. Były też komentarze o podobnych tematach podpisane innymi pseudonimami - także "cudem" zniknęły na innych blogach. W zaistniałej sytuacji także i tutaj zostały usunięte. Pozostawienie tych komentarzy sugerowałoby, że niektóre osoby obwiniają za "nabijanie głosów" tylko i wyłącznie jednego z blogów biorących udział w konkursie. Byłoby to niezgodne z zamierzeniem "OBSERWATORa", który zamieścił identycznie brzmiące komentarze na wszystkich zajmujących wysokie pozycje w rankingu blogach.

 • Monia
  Monia
  2011-02-26 13:58 | Temat: Dużo zdjęć
  ODPOWIEDZ

  I znów jest ciekawie ;) Tym razem tylko daliście sporo zdjęć i chwała Wam za to! Czekam na więcej!