02.02.2011

SKO-to jest to!

SKO u nas od dawna.

Nowy budynek szkolny istnieje od 1960 roku i od tego czasu nieprzerwanie prowadzona jest Szkolna Kasa Oszczędności. Jedno pokolenie drugiemu przekazuje nieustannie nawyk oszczędzania.Zwyczajem  jest październikowa akademnia -  z niecierpliwością oczekiwana  przez dzieci. Uczniowie za udział w systematycznym oszczedzaniu są na akademii nagradzani. Nagrody są rzeczowe lub wyjścia do kina, teatru, czy wyjazdy na wycieczkiOto relacja z ostatniej akademii:

SPRAWOZDANIE Z AKADEMII -8.11.2010

Akademię przygotowała klasa III a wraz z opiekunem SKO –panią Joanna Lupa . Klasa przedstawiła krótkie scenki o oszczędzaniu pieniędzy, zbieraniu surowców wtórnych. Po części artystycznej wręczono długo wyczekiwane nagrody.

____________________________________

Zanim wręczono nagrody wysłuchano kilku cennych informacji:

“Październik to miesiąc oszczędzania . Oszczędzamy nie tylko pieniądze. Nasi uczniowie wypracowali już pewne formy oszczędzania, które kontynuują z roku na rok. Nie tylko wspaniale oszczędzają wpłacając na SKO, ale także dodatkowo pozyskują pieniądze ze zbiórki surowców wtórnych: makulatury, baterii, puszek aluminiowych, kartridży.. Pieniądze uzyskujemy również z organizacji loterii, sklepików, itp.

Dzięki gospodarności i przedsiębiorczości kolejny raz możemy pochwalić się sukcesem- II miejsce w eliminacjach regionalnych ogólnopolskiego konkursu “Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO” i nagroda pieniężna 1600zł. Całość tej kwoty została wykorzystana na dzisiejsze nagrody dla uczniów.

Dzisiejsze nagrody są przyznane za poprzedni rok szkolny . Konkurs trwał od września do kwietnia.

Dzisiejsze nagrody przyznawane są w 3 grupach :

 

 1. uczniowie, którzy zgromadzili od 100zł do 299zł otrzymują nagrody rzeczowe
 2. uczniowie, którzy zgromadzili od 300zł do 700zł-wyjazd do kina (niektórzy otrzymują tylko bilet, bądź bilet i przejazd lub 2 bilety- uzależnione jest to od kwoty, będą informowani indywidualnie przez opiekuna SKO)-nagroda ta zostanie zrealizowana w okolicy MIKOŁAJEK
 3. uczniowie, którzy zgromadzili ponad 700zł- wycieczkę (tu również są przyznawane dodatkowe nagrody, czy to rzeczowa, czy bilet do kina, w zależności od zebranej kwoty)- wycieczka odbędzie się 16 listopada do Bielska Białej-uczniowie otrzymują plan wycieczki i zgody

Łącznie nagrody otrzymuje dziś 83 uczniów na kwotę 1787,05zł

Z nagrody ogólnopolskiego konkursu i odsetek oraz gadżetów podarowanych przez bank PKO BP nagrodzimy uczniów za konkursy, w których wzięli udział.

Dziś również zostaną nagrodzeni uczniowie, którzy w minionym roku szkolnym zebrali ponad 100kg makulatury. W tym roku szkolnym uzyskaliśmy już 699zł za sprzedaną makulaturę, czekamy na pieniądze ze zbiórki w październiku. Pieniądze z makulatury są przekazywane wychowawcom, którzy wspólnie z uczniami decydują w jaki sposób zostaną dla klasy wykorzystane.

Tablica SKO na pierwszym piętrze przedstawia aktualne sprawy tj. stan zgromadzonych przez klasy i Samorząd Uczniowski pieniędzy , regulamin ogólnopolskiego konkursu, informacje o konkursach, akcjach i wynikach zbiórek surowców , innych przedsięwzięć. Zamieszczane są również dyplomy dla uczniów, czy opiekuna ZERKAJCIE NA NIE!!!

Wielkie podziękowania należą się Waszym wychowawcom za zachęcanie Was do oszczędzania, wyrabianie tego nawyku. Na stronie internetowej naszej szkoły te informacje również są podawane.

Między innymi w zakładce “rekordy oszczędzania” podaje się za miniony rok szkolny obecną klasę Va i VI a, które zebrały ponad 11tys złotych, by później wykorzystać na kilkudniową wycieczkę. Bank nagrodził również wychowawców tych klas panie Beatę Flaszę i Małgorzatę Niedbał., zaś opiekun SKO pani Joanna Lupa otrzymała za miniony rok szkolny brązowy medal.

W październiku 27 uczniów wzięło udział w darmowej wycieczce do banku PKO BP w Sosnowcu, przy ul. Kilińskiego. Koszt wycieczki to 150zł, pokryty z odsetek. Uczniowie zwiedzili różne pomieszczenia- kasy, punkty obsługi klienta, punkt pocztowy, punkty obsługi indywidualnej oraz skarbiec. Poznali krótką historię banku PKO oraz pracę ludzi tam zatrudnionych. Otrzymali gadżety- zeszyty oraz słodkości.

SKO współpracuje razem ze Spółdzielnią Uczniowską dlatego dziś również nagrodzimy uczniów za udział w konkursach organizowanych przez nią oraz wręczymy nowym członkom legitymacje członkowskie.”

W dalszej części klasom pierwszym wręczono legitymacja członka Spółdzielni Uczniowskiej, a następnie nagrody indywidualne.

Uczniowie wzięli udział w konkursach:

 1. “Rzeźba z dyni” organizowany przez Spółdzielnię Uczniowską
 2.  

 3. “Przebranie za drzewo”- zorganizowany przez SKO z okazji Święta Drzewa-współpracujemy z KLUBEM GAJA z Bielska Białej- pozyskujemy plakaty, filmy DVD oraz propozycje działań na rzecz ekologii
 4. “Turniej tenisa stołowego”- współorganizator Spółdzielnia Uczniowska
 5. Konkurs wiedzy “Historia pieniądza” organizator SKO
 6. Konkurs literacki “Wiersze o SKO, oszczędzaniu”- nagrodzeni uczniowie odczytali swoje wiersze
 7. Konkurs- 100kg makulatury i więcej

WSZYSTKIM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY WIELU SUKCESÓW W NOWYM ROKU SZKOLNYM!

6
Dodaj Komentarz
 • 11
 • 9
 • 8
Komentarze