05.02.2011

Jęzorki to my!

Krótko o nas

Nasza szkoła leży w pobliżu historycznego  miejsca Trójkąta Trzech Cesarzy.. Uczęszczają do nas dzieci z dzielnic: Jęzor, Niwka, Bór.Obecnie uczy sie 199 dzieci w klasach I-VI. patronem naszej szkoły jest Krół Władysław Jagiełło. W 2005 roku szkoła obchodziła 100-lecie i imię króla przywrócono. Obecny budynek szkolny funkcjonuje od 1960 roku. Wcześniej uczono się w dwóch budynkach, które jeszcze do dziś istnieją. Początki SKO datuje się na rok 1960, jednak dawne dokumenty mówią pokrótce o czasach wcześniejszych. Obecnie opiekunem jest pani Joanna Lupa, a członkami zdecydowana większośc społeczności szkolnej.

Jesteśmy jedną z sosnowieckich szkół, która od kilku lat jest w czołówce szkół zajmujących I-II miejsca w regionie śląsko -opolskim ogólnopolskiego konkursu SKO.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszego bloga! Pozdrawiamy wszystkich członków SKO!

3
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 1
  • 9
Komentarze