07.06.2017

JUBILEUSZOWY 10-TY POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY

Wysokie miejsca w X Powiatowym Konkursie Matematycznym

W dniu 10 maja br. odbył się 10 – ty jubileuszowy Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych w Zespole Szkół im. Orła Białego w Korytach. Tegoroczne motto tego konkursu "Matematyka jest nauką eksperymentalną" są słowami polskiego matematyka Kazimierza Szymiczka.
Do etapu szkolnego 9 marca  przystąpiło 269 młodych matematyków z 28 szkół powiatu ostrowskiego. Z naszej szkoły do kolejnego etapu awansowało aż 4 uczniów z klasy VI: Filip, Maja, Sandra i Mateusz.
Do finału komisja konkursowa zakwalifikowała 17 uczniów z siedemnastu szkół z najlepszym wynikiem. Wśród tych uczniów znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Maja i Filip, którzy w finale znaleźli się w pierwszej dziesiątce i zajęli wysokie miejsca: Maja – VII, a Filip IX miejsce. Ponadto uczniowie zdobyli atrakcyjne nagrody. Możemy być dumni z naszych finalistów!
Mai i Filipowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Do konkursu naszych uczniów przygotowywała nauczycielka matematyki p. Alicja Wróbel.

0
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 10
  • 13