22.05.2014

Spotkanie z Mistrzem Olimpijskim

 

13 grudnia 2013 r., po pięcioletniej przerwie, gościliśmy w murach naszej szkoły ZŁOTEGO MEDALISTĘ XXX  IGRZYSK OLIMPIJSKICH  LONDYN 2012- ADRIANA ZIELIŃSKIEGO

 


Zgromadzona w piątek w sali gimnastycznej młodzież miała okazję na własne oczy zobaczyć złoty medal XXX Igrzysk Olimpijskich , śledzić na  filmie moment zdobywania tego  trofeum oraz chwilę honorowania  Adriana Zielińskiego tym sportowym wyróżnieniem  tuż po zwycięstwie , kiedy to stanął na najwyższym podium i z radością śpiewał nasz hymn narodowy.

Mistrz olimpijski opowiadał uczniom o  początkach swojej kariery sportowej, trudach treningów, radości ze zwycięstw i pokonywaniu własnych rekordów. Uczniowie usłyszeli również,  jak ważne dla sportowca jest zdrowe odżywianie. Adrian opowiadał  też, że w czasie wolnym chętnie sięga po wartościowe książki, nie marnuje czasu przed telewizorem i komputerem.

Najważniejszym przesłaniem spotkania z  mistrzem było to, że  ważne jest , aby w życiu mieć cel i dążyć do niego, wytrwale i systematycznie pracując. Olimpijczyk podkreślał, że sport, treningi, zwycięstwa  nigdy nie wpłynęły w jego przypadku na zaniedbywanie nauki.

 

W czasie spotkania  zebrani mogli zadawać sportowcowi  pytania , z bliska obejrzeć medal, zrobić wspólne zdjęcie oraz otrzymać autograf lub autograf ze zdjęciem, które olimpijczyk przywiózł ze sobą specjalnie dla naszych uczniów.

Być może spotkanie z tak niezwykłym  młodym  człowiekiem zachęci naszych uczniów do zastanowienia się nad tym, jaką drogą oni sami chcą kroczyć i czego oczekują na jej końcu, w jaki sposób będą się zmagać z ciężarami postawionymi  przez życie na ich drodze.

(tekst Renata Przygoda)

0
Dodaj Komentarz
  • 20
  • 5
  • 16