09.11.2013

"Pieczony Ziemniak" z SKO

Festyn w Zespole Szkół w Potulicach

Piękna, słoneczna pogoda i moc niesamowitych atrakcji czekały w sobotę 28 września 2013r. na uczestników jesiennego festynu w Potulicach. Zgodnie z tradycją szkolną, tego dnia  każda klasa na dziedzińcu placówki  prezentowała potrawy regionalne, wypieki, przetwory, a przede wszystkim drobne  przekąski, którymi  raczyli się  zgromadzeni goście. Kiełbaska z grilla, pieczone ziemniaczki z wyśmienitym sosem oraz smaczne ciasta kusiły uczestników spotkania integrującego społeczeństwo Potulic i okolic. Podczas imprezy odbyły się konkursy o tematyce profilaktycznej i edukacyjnej. Dzieci chętnie gromadziły się przy loterii fantowej, aby wylosować swój szczęśliwy los.

Atrakcją był udział jeźdźców ze stadniny koni pana Wiesława Weselskiego i przejażdżka konna po boisku szkolnym. Piękne i dostojne zwierzęta zauroczyły szczególnie najmłodszych. Zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu strażackiego w wykonaniu drużyny młodzieżowej OSP Potulice. Dzieci, młodzież oraz dorośli uczestnicy zabawy mogli sprawdzić także swoje umiejętności strzeleckie. Przygotowany konkurs, przebiegający pod czujnym okiem pana Edmunda Marzyńskiego i pana Wojciecha Podlasińskiego, cieszył się sporym zainteresowaniem. Nie zabrakło również dmuchanych zamków i zjeżdżalni, które dla najmłodszych uczestników festynu były wspaniałą zabawą i atrakcją. Święto zakończono tradycyjnie ogniskiem i pieczonymi ziemniakami.

Poza specjałami kulinarnymi i rozrywkami dla najmłodszych, uczestnicy festynu wyśmienicie bawili się również przy „belgijce”- radosnym tańcu. Do tanecznego okręgu prowadzonego przez II i III kl. gimnazjum włączyli się również nasi młodsi uczniowie, rodzice i nauczyciele. Warto dodać, że zabawa tak się spodobała  jej uczestnikom, że zamiast poprzestać na jednym wykonaniu, pary aż pięciokrotnie  pląsały w rytm tej skocznej muzyki.

Festyn, zorganizowany przez Radę Rodziców i Zespół Szkół w Potulicach, pokazał, że w atrakcyjny sposób można zintegrować rodziców, uczniów i nauczycieli. Niesamowita atmosfera radości, zabawy i współpracy sprawiła, że jesienne święto cieszyło się ogromnym powodzeniem, a tym samym  złota polska jesień rozpoczęła się miłym akcentem. Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili i uatrakcyjnili ten festyn. ZAPRASZAMY PONOWNIE ZA ROK!

tekst Jacek Kiersznicki


 

Przygotowanie wytworów na festyn:

IMG_0778.JPGIMG_0781.JPG

 

Stoisko SKO:

IMG_0840.JPG

 

 

Tak tam było:

IMG_0874.JPGIMG_0859.JPG

 


0
Dodaj Komentarz
  • 16
  • 14
  • 17