15.03.2013

Dokarmiamy zwierzęta zimą

Zima to czas, kiedy zwierzęta wymagają troski i pomocy człowieka. Szczególnie uciążliwe dla zwierząt warunki panują, gdy las i cała przyroda pokryje się białym puchem.

Uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół im. „Dzieci Potulic” w ramach zajęć przyrodniczo – matematycznych i ekologii, uczestniczyli w akcji „dokarmiania zwierząt” w najbliższej okolicy.

Dzieci regularnie sypały ziarno do karmnika na oknie w klasie. Codziennie obserwowały jak przyzwyczajone głodne wróble i sikorki przylatywały do szkolnej, ptasiej stołówki. Uczniowie rozwieszali specjalne przysmaki dla ptaków na drzewach przy szkole i w parku w Potulicach. Nie zapomniały o zwierzętach leśnych, które dokarmiały sianem, kukurydzą, burakami, kapustą, marchwią, ziemniakami i żołędziami. Aby zachęcić wszystkich do przyłączenia się do akcji, wykonali na zajęciach plakaty i rozwiesili ciekawostki przyrodnicze o ssakach leśnych i ptakach zimujących w Polsce.

Akcja zimowego dokarmiania wciąż trwa. Najważniejszym okresem dokarmiania jest koniec zimy, kiedy występuje u zwierząt wzrost zapotrzebowania na pokarm. Zachęcamy wszystkich miłośników przyrody do przyłączenia się do akcji.

 

(tekst i zdj Renata Niemyjska)

 

d1.jpg

 

d2.jpg

 

d3.jpg

 

d4.jpg

 

d5.jpg

 

d6.jpg

0
Dodaj Komentarz
  • 19
  • 1
  • 11