17.11.2011

SKOńczmy ze złymi nawykami....

Drodzy mieszkańcy miasta Gniezna !

 

 

 

Ja Joanna Klarkowska mieszkanka Waszego miasta apeluję do Was bądźcie oszczędni !  Choć mam zaledwie dwanaście lat to chciałabym dotrzeć do Was tym apelem.

 Oszczędzajcie nie tylko pieniądze ale także :

-gaz

-prąd

-światło

-energię

-wodę itp.

No, właśnie WODĘ. Dla mnie najgorsze co może być to , że większość ludzi w ogóle nie oszczędza wody! Ktoś  myje sobie zęby i cały czas woda leci ciurkiem z kranu.

Ludzie, czy na prawdę  nie jest Wam wstyd ?!

Po pierwsze wody jest coraz mniej na świecie, a po drugie mam pytanie, czy Wy nie macie w ogóle sumienia?! Nie jest Wam żal tych biednych ludzi z Afryki ?! Dzieci w Afryce nie chodzą do szkoły .Wiecie dlaczego? Bo nie stać ich na to ! Ale zamiast uczyć się to całymi dniami muszą nosić ciężką wodę przez kilkanaście kilometrów!  A Wy tak po prostu puszczacie wodę i czasem nawet mówicie puszczając wodę : 'Niech sobie leci przecież ja za to płacę' ... To jest bezczelne! Naprawdę czy nie jest Wam wstyd?!...

 

Więc proszę jeszcze raz weźcie sobie ten apel do serc. Zastanówcie się nad swoim zachowaniem. Pomyślcie o tych biednych ludziach i dzieciach z Afryki ! Mam nadzieję, że dotrze do Was to, iż źle  postępujecie, że zrozumiecie sytuację Afryki .

A zaoszczędzone w ten sposób  pieniądze  możecie dać swojemu dziecku, aby wpłacił je na SKO.

 

Z poważaniem

 

Joanna Klarkowska - aktyw SKO - SP 5-  VI C

 

0
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 12
  • 18