30.06.2012

SKOcznie i wesoło... żegna Szkołę Podstawową - nasze pokolenie

 

Sprawozdanie z balu.

Zakończenie swojej przygody z nauką w Szkole Podstawowej nr 5 w Gnieźnie dla uczniów klas szóstych było wyjątkowe. Rok szkolny 2011-2012 został uwieńczony balem szóstoklasistów. Było to wydarzenie nieorganizowane od lat w „piątce”.

Bal ten odbył się 21 czerwca 2012 roku w restauracji „Hubertus” mieszczącej się przy ul. Kolejowej. Organizatorami balu były mamy ze szkolnej rady rodziców. Na zabawę przyszła większość uczniów kończących naszą szkołę oraz nauczycieli uczących w tych klasach, obecna była również pani dyrektor Anna Wójcik-Starczewska. Bal rozpoczął się o godzinie 17:00 podaniem pysznego obiadu – między innymi rosołu oraz dewolajów z frytkami. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez klasę VI d, składano wyrazy uznania dla wychowawców a także pozostałych nauczycieli. Kwiaty i podziękowania otrzymali też przedstawiciele rodziców. Po części „oficjalnej” przyszedł czas na tańce, harce i hulanki. Większość uczniów bawiła się wyśmienicie. Na parkiecie nie zabrakło również grona pedagogicznego. Młodzieżowymi rytmami czas umilał zespół „Duet” w trzyosobowym składzie. W czasie krótkich przerw między utworami był czas na zjedzenie przekąsek takich jak chipsy, czy słone paluszki oraz ugaszenie pragnienia różnymi napojami gazowanymi i sokami. Na parkiecie szaleli wszyscy uczestnicy. Po długich tańcach miała miejsce kolacja: podano pyszne kanapki i parówki na gorąco. Na koniec zagrano jeszcze parę piosenek, przy których młodzież szkolna bawiła się wyśmienicie. Hitem okazała się być piosenka „Koko Koko Euro Spoko” – hymn reprezentacji Polski na Euro 2012, grany kilkakrotnie. Uczestnicy domagali się jeszcze kolejnych utworów, ale niestety wszystko kiedyś się kończy. Na 22.00 po uczniów przyjechali rodzice. Mimo to wszyscy wyszli zadowoleni.

Podsumowując, uważam, że bal wyszedł bardzo udany. Za sprawą super atmosfery i wspaniałej muzyki każdy chciał zostać znacznie dłużej. Wszyscy tańczyli do upadłego by nie stracić wspólnej zabawy. Szkoda, że to był ostatni bal w takim gronie.

Opis balu przygotował Mikołaj Stopczyński, uczeń klasy VI c i uczestnik balu.

 

Rodzisz się - to znak
Kocha cię ten świat
Barwy dnia twój krzyk i barwy nocy
Masz już parę lat
Czujesz w co się gra
Dobro zło i śmiech prosto w oczy
W bramie łyk jak skok
Kumple są jest noc
Ona jest o krok - już dorosłeś

Każde pokolenie ma własny czas
Każde pokolenie chce zmienić świat
Każde pokolenie odejdzie w cień
A nasze ? nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0
Dodaj Komentarz
  • 21
  • 25
  • 0