21.04.2011

Dbamy o środowiSKO...od najmłodszych lat!!!!!

 


 

SKO - OSZCZĘDZAMY ŚRODOWISKO

BateryjkiSP5 Forever” ponownie w akcji.

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Arkadego Fiedlera w Gnieźnie w bieżącym roku szkolnym bierze udział po raz drugi w III edycji Ogólnopolskiego Projektu pt. „Drugie życie elektrośmieci”.


Chętni uczniowie z naszej szkoły w składzie:

 1. Jagoda Bilarzewska
 2. Natalia Daszkiewicz
 3. Karolina Kowalska
 4. Marta Maciejewska
 5. Aleksandra Majchrzak
 6. Luiza Rakowska
 7. Mikołaj Stopczyński
 8. Jagoda Walkowiak – vice kapitan
 9. Damian Wędzikowski
 10. Aleksandra Worbs - kapitan

utworzyli grupę konkursową o nazwie „BateryjkiSP5 Forever”, której opiekunem jest p. Maciej Tomaszewski (nauczyciel informatyki i techniki), a wspomagają go merytorycznie w działaniach nauczycielki przyrody panie: Grażyna Janowska-Marek i Izabela Obuszewska -Woźniak.

 

W tym roku projekt składa się z dwóch etapów.

- Pierwszy „Na tropie problemów” – w ramach tego etapu m.in. zdobywamy wiedzę nt Zużytego Sprzętu Elektrycznegoi Elektronicznego (ZSEE) i zużytych baterii, badamy lokalny rynek zbiórki elektrośmieci i zużytych baterii oraz promujemy zbiórkę wyżej wymienionych odpadów.

W chwili obecnej cała społeczność uczniowska zna naszą grupę oraz wie, jak bardzo niebezpieczne są odpady ZSEE i zużyte baterie oraz dlaczego trzeba je zbierać. Dowodem na to był zorganizowany w pierwszym dniu wiosny Ekologiczny Dzień Odkrywania Talentów.

Podczas tego dnia uczniowie wykonywali m.in.: zakładki do książek, okładki książeczek SKO, komiksy, plakaty oraz pisali list otwarty.

Wszystkie prace związane były ściśle z tematyką o ZSEE i zużytych bateriach. Wystawę powyższych prac można było oglądać w pracowni przyrodniczej.

 

- W drugim etapie konkursu uczniowie zmierzą się z problematyką kampanii promocyjnej.

 

Finałem projektu będzie efektywna zbiórka ZSEE i zużytych baterii planowana w dniu 14 maja 2011 r.

 

O szczegółach zbiórki ZSEE poinformujemy mieszkańców Gniezna w późniejszym czasie. Namawiamy jednak już teraz „przewietrzyć” piwnicę, strychy itp.

w poszukiwaniu zużytego sprzętu ZSEE i baterii.

0
Dodaj Komentarz
 • 12
 • 8
 • 9