05.12.2011

SAMORZĄD SZKOLNY I MIŚKI....

 

    W dniu 25 listopada br. swoje święto obchodził najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony w 2002 roku w setną rocznicę powstania tej maskotki. Wizerunek tego sympatycznego pluszaka został wykreowany na początku XX wieku. Historia Misia związana jest z polowaniem prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora Roosevelta, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent ujrzawszy biedne zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Wydarzenie z misiem uwiecznił na rysunku Clifford Berryman w waszyngtońskiej gazecie. Ten obrazek natchnął sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchoma, który za specjalnym pozwoleniem prezydenta zaczął produkcję pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy (od zdrobniałego imienia prezydenta).


    W tym roku w naszej szkole obchodziliśmy pierwszy raz Światowy Dzień Pluszowego Misia. Podczas tego wyjątkowego dnia uczniowie mogli uczestniczyć w lekcjach w towarzystwie swoich ukochanych zabawek - przyjaciół. Na tę okoliczność Samorząd Uczniowski, pod opieką p. Magdaleny Domagały i p. Karoliny Starczewskiej, ogłosił konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Zwycięzcą miała zostać klasa, która przyniesie największą liczbę misiów. Dla najlepszych miały być słodycze. Pomysł okazał się dużym sukcesem, ponieważ uczniowie chętnie przyłączyli się do tak sympatycznej i nietypowej rywalizacji. Wytypowano trzy miejsca:
  1. I miejsce - klasa 3a (126 miśków)
  2. II miejsce - klasa 6d (73 miśki)
  3. III miejsce - klasa 1a (60 miśków)
0
Dodaj Komentarz
  • 0
  • 23
  • 21