08.06.2012

OSZCZĘDZALIŚMY - ZAOSZCZĘDZILIŚMY I ODPOCZĘLIŚMY....... SKO TO JEST TO.....

BIWAK W GOZDAWIE

 

 

W dniach 4-6 czerwca br. CZŁONKOWIE SKO czyli uczniowie klas 5b, 6c oraz 5c, ze Szkoły Podstawowej nr 5,  pod opieką wychowawców i nauczycieli (p. Grażyna Kędzierska, p. Marta Krówczyńska, p. Wioletta Smaglewska, p. Małgorzata Tomczak) przebywali na biwaku w miejscowości Gozdawa.

Celem wyjazdu było zachęcenie do:  jeszcze większej  integracji uczniów, aktywnej formy odpoczynku, poznania regionu.

Uczniowie przebywali na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji znanego bardziej pod nazwą „Dworek Gozdawa”. Podczas gier i zabaw sportowych mieli do dyspozycji boiska sportowe, kryty basen, kort tenisowy oraz salę gimnastyczną. Ponadto podczas jazdy bryczkami konnymi oraz „ciuchcią” poznali lepiej  okolice  Gozdawy.

Szczególną atrakcją stał się pobyt w WESTERN CITY. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak żyli  osadnicy w XIX w. w Ameryce Północnej. Próbowali swoich sił w strzelaniu z łuku, jeździe konnej. Zabawa w Dziki Zachód zakończyła się wspólnym grillowaniem.

Niezapomniane zostaną także wspomnienia z dyskoteki, gdzie wspólnie bawiono się przy najnowszych hitach muzycznych. Wiele wrażeń oraz świetnego humoru  dostarczały zadania, przygotowane przez opiekunów, które realizowali biwakowicze podczas swojego pobytu w Gozdawie. Najlepiej poradzili sobie z wykonaniem zadań, m. in. z przedstawieniem skeczu dotyczącego realiów szkolnych, chłopcy z klasy 5b.

Mimo, że w tych dniach pogoda zawiodła, wszyscy uczestnicy biwaku wracali do Gniezna zadowoleni i już wychowawcy planują kolejne wyjazdy w następnym roku szkolnym.

Dzięki zaoszczędzonym pieniądzom mogliśmy odpocząć i przekonać się, że piękne są zakątki koło Gniezna.

3
Dodaj Komentarz
  • 13
  • 8
  • 9
Komentarze