21.04.2011

ŚWIĘTA WIELKANOCNE w Szkole Podstawowej nr 5 w Gnieźnie


We wtorek i środę, 19 i 20 kwietnia br., na terenie  Szkoły Podstawowej nr 5 w Gnieźnie uczniowie i nauczyciele przypominali sobie tradycje i obyczaje związane z Wielkanocą.

W klasach dzieci wykonały ścienne gazetki poświęcone tematyce wielkanocnej. Ponadto wiele mówiono na temat tradycji wielkanocnych na lekcjach z wychowawcami. Na jednych z takich zajęć uczniowie z klasy 4c (Daria Kaczmarczyk, Michaela Kaczmarczyk, Karolina Karbowiak i Kacper Brzeziński) postanowili zrobić niespodziankę wychowawcy pani Monice Majchrzak oraz swoim rówieśnikom. Wcielili się w rolę zwierząt symbolizujących Wielkanoc i poprzez krótką scenkę teatralną przybliżyli wszystkim obyczaje wielkanocne. We wtorek Szkolny Samorząd Uczniowski, pod opieką pań - Wioletty Smaglewskiej i Lidii Bosackiej,  przygotował audycję dla uczniów.


Ola Maślij, Julia Król i Karina Woźniak przybliżyły polskie obyczaje związane ze Wielkim Tygodniem. Uzupełnieniem do czytanych wierszy i ciekawych informacji o świętach, pisankach, dyngusie i  potrawach wielkanocnych były fragmenty utworów Vivaldiego. Przed audycją pani dyrektor Anna Wójcik - Starczewska złożyła wszystkim uczniom i pracownikom życzenia, by ten czas świąteczny minął w radosnej atmosferze w gronie rodzinnym. Jak co roku uczniowie mieli okazję wziąć udział w zabawie świątecznej, którą zorganizował Szkolny Samorząd, szukając kolorowych, wielkanocnych jajeczek - pisanek.

"Polowanie na jajko - pisankę" jak zawsze cieszyło się wielkim zainteresowaniem.

Uczestnicy, którzy znaleźli na terenie szkoły kolorową pisankę, otrzymywali słodką nagrodę.

 

DSC00324_2.JPG

 

DSC00326_2.JPG

 

DSC00329_2.JPG

 

DSC00330_2.JPG

 

DSC00331_2.JPG

 

 

0
Dodaj Komentarz
  • 11
  • 9
  • 16