02.02.2012

MY W PIERWSZYM SEMESTRZE..... SKO .....

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI

SZKOLNEJ KASY OSZCZĘDNOŚCI

PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 W GNIEŹNIE

I SEMESTR  ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

Szkolna Kasa Oszczędności  rozpoczęła działalność w naszej szkole w tym roku szkolnym z dniem 1 września. Wrzesień poświęcony został na przyjęcie nowych członków do SKO. Nauczyciele wszystkich klas, szczególnie zaś klas zintegrowanych wraz z opiekunem SKO wyjaśnili pierwszoklasistom, na czym polega oszczędzanie oraz jakie są korzyści w byciu członkiem SKO.

Najliczniej oszczędzającą klasą została klasa IIIA, gdyż wszyscy uczniowie tej klasy zapisali się do SKO. Miesiąc październik ogłoszony został w naszej szkole miesiącem oszczędzania, któremu towarzyszyło hasło „Szkolna Kasa Oszczędności w każdej klasie niech zagości”. 

Zorganizowano konkursy: plastyczny, matematyczny i polonistyczny. Każdy konkurs miał na celu promowanie oszczędzania pieniędzy – czasu – energii – zdrowia i środowiska.

W październiku ogłoszono również całoroczny konkurs dla wszystkich oszczędzających klas w ramach między klasowego współzawodnictwa „Najsystematyczniej oszczędzająca klasa”. Konkurs trwa od października 2011r. do końca maja 2012r.

Zaoszczędzono 6000 zł ,wpłacane pieniądze są do PKO BP.

Wszystkie informacje dotyczące działalności  Szkolnej Kasy Oszczędności są na bieżąco zamieszczane na gazetce ściennej i prowadzonym szkolnym blogu  http://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-piateczka

Sprawozdanie sporządził opiekun SKO

 

                                                                            Małgorzata Tomczak

 

 imprezawrzeniowa386.jpg

0
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 11
  • 2