07.12.2011

MIKOŁAJKI

szkola138.jpg 

 

 

MIKOŁAJKOWE IGRCE

 

         Jak co roku, dnia 6 grudnia br., na terenie II LO odbyły się "Mikołajki na sportowo" dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5. Impreza została zorganizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego, p. K. Domagałę, p. E. Gryskę i p. J. Sawickiego, których wspomagały opiekunki Samorządu Uczniowskiego, p. M. Domagała i p. K. Starczewska. 

         Główną atrakcją tego dnia były rozgrywki sportowe, w których wzięli udział uczniowie klas I-VI. Mieli oni okazję sprawdzić się w biegu na czas z piłkami, pałeczkami oraz na czworaka. Zabawom i grom towarzyszyły duże emocje i sportowa rywalizacja. Czas umilała także drużyna cheerleaderek, w skład której wchodziły uczennice Samorządu Uczniowskiego. Na każdego ucznia, biorącego udział w szkolnych "Mikołajkach", czekała słodka nagroda - ufundowana przez Radę Rodziców przy SP nr 5.

         Tego dnia Samorząd Uczniowski rozstrzygnął także konkursy na najlepsze przebranie na Mikołaja, najdłuższą brodę i największy worek na prezenty. Liczyła się pomysłowość, samodzielność i estetyka wykonania. Okazało się, że konkursy cieszyły się bardzo dużym powodzeniem, gdyż wielu uczniów postanowiło zaprezentować nam swoje stroje i dodatki. Słodko nagrodzono również wszystkich chłopców, którzy mieli na imię Mikołaj. Z okazji ich święta cała społeczność uczniowska odśpiewała im tradycyjne życzenia „Sto lat”.

         Ponadto należałoby wspomnieć, że w bieżącym roku szkolnym szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjno- alternatywnego „Jestem Kibicem przez duże K”, którego głównym celem jest kształtowanie pozytywnych zachowań dzieci jako uczestników imprez sportowych. Jednym z partnerów tego programu jest Komenda Główna Policji. Stąd w "Mikołajkowych Igrcach" wziął również udział specjalista ds. nieletnich z Komendy Policji asp. sztab. Małgorzata Miłończyk, która w kilku słowach przypomniała cele tego programu i życzyła wszystkim uczniom wygranej  zgodnie z zasadami gry fair-play.

         Organizatorzy chcieliby serdecznie podziękować Dyrekcji SP nr 5, Radzie Rodziców i Dyrekcji II LO za pomoc w organizacji „Mikołajkowych Igrców”

 copy_of_szkola143.jpg  szkola156.jpg

 

szkola163.jpg  copy2_of_szkola178.jpg

0
Dodaj Komentarz
  • 16
  • 10
  • 5