24.09.2011

JA W SP 5 NAUCZYŁEM SIĘ OSZCZĘDZAĆ....

imprezawrzeniowa609.jpg

 

MISTRZ SPEEDROWERA W SP5

 

W ramach projektu: „Ambasadorzy Gniezna – dawniej i dziś” w SP 5 gościliśmy absolwenta naszej szkoły pana Grzegorza Głuchowskiego - Drużynowego Mistrza Europy 2010 w Speedrowerze.
W spotkaniu brali udział przedstawiciele obecnych uczniów naszej szkoły: Koło Europejskie, Koło Międzykulturowe, Koło Wielkopolskie oraz uczniowie klasy Vb z paniami: Malgorzatą Tomczak, Moniką Majchrzak, Martą Skrzydlewską-Korpik i Karoliną Starczewską.

 

Pan Głuchowski przybył na spotkanie wspaniale przygotowany!  Przyprowadził również swój ROWER (który nawiasem mówiąc okazał się być zupełnie zwyczajny), pokazał nam stroje klubowe oraz z liczne puchary, medale i dyplomy. Usłyszeliśmy historię Speedrowera na świecie i w Polsce. Obecnie Speedrower jest oficjalnie zarejestrowany w Ministerstwie Sportu jako dyscyplina sportowa.

Pan Głuchowski opowiedział również o konstrukcji roweru oraz przedstawił reguły wyścigów speedrowerowych. Speedrower okazał się być sportem zbliżonym do żużla. W końcu w bardzo skromny sposób pan Głuchowski pochwalił się nam swoimi osiągnięciami, których lista jest bardzo długa!

 

Gratulujemy i cieszymy się, że absolwenci SP5 odnoszą takie sukcesy!!!

 

 

TUTAJ W SP5 NAUCZYŁEM SIĘ OSZCZĘDZAĆ W SKO
TERAZ OSZCZĘDZAM W PKO BP

 

imprezawrzeniowa555.jpg

 

imprezawrzeniowa611.jpg

 

===============================================================================

0
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 12
  • 8